جوانان

|

جوانان و ورزشکاران لغمان خواستار صلح شدند

نوشتهء خالد زیری


صدها تن از ورزشکاران و جوانان ولایت لغمان به تاریخ 30 میزان در شهر مهترلام یک تکهء دراز را بلند گرفته اند و از سازمان ملل متحد می خواهند تا «برای برقراری صلح در افغانستان تلاش های واقعی نمایند.» [خالد زیری]

صدها تن از ورزشکاران و جوانان ولایت لغمان به تاریخ 30 میزان در شهر مهترلام یک تکهء دراز را بلند گرفته اند و از سازمان ملل متحد می خواهند تا «برای برقراری صلح در افغانستان تلاش های واقعی نمایند.» [خالد زیری]

مهترلام -- صدها تن از ورزشکاران و جوانان ولایت لغمان به تاریخ 30 میزان در مهترلام یک خط 50 متری را امضاء کردند و از این طریق از سازمان ملل متحد خواستند تا «برای برقراری صلح در افغانستان تلاش های واقعی نمایند.»

محمد ابراهیم، یک ورزشکار 25 ساله که این خط را امضاء کرده بود به سلام تایمز گفت: «ما می خواهیم به دنیا بگوییم ... که جنگ بالای ما تحمیل شده است -- ما جنگ نمی خواهیم و رهبران جهان باید کوشش های شان را برای صلح افزایش دهند.»

وی گفت که جنگ روان جان بسیار از افغان ها را گرفته است.

سید همایون، یک ورزشکار دیگر که این خط را امضاء کرده بود گفت که ورزش می تواند پیامی از صلح باشد. او به سلام تایمز گفت: «من می خواهم رهبران سازمان ملل متحد جنگ روان در افغانستان را خاتمه دهند.»

او گفت: «ما تا به کی باید کشته شویم؟ ما تا به کی باید مجروح شویم؟ انفجارهای بمب در مساجد ما تا کی ادامه خواهد یافت؟ ما این وضعیت را زیادتر تحمل کرده نمی توانیم و می خواهیم از طریق این خط صدای مان را بلند کنیم.»

زوان انقلابی، یک ژورنالیست و فعال جامعهء مدنی در لغمان به سلام تایمز گفت: «وضعیت در کشور به سوی وخامت زیادتر در حرکت است. انفجارات و مرگ است و ما صلح و بهبود اوضاع را می خواهیم.»

حمایت حکومت

فیضان الله پتان رئیس اطلاعات و کلتور ولایت لغمان گفت که کوشش های دولت بخاطر صلح ادامه خواهد داشت.

وی به سلام تایمز گفت: «ما از صدای جوانان برای صلح حمایت خواهیم کرد و کمپاین را به سایر ساحات توسعه خواهیم داد.»

ورزشکاران این خط را به عبدالجبار نعیمی، والی ولایت لغمان، تحویل دادند و او هم وعده کرد تا با حمایت سایر مقامات آن را به دفتر سازمان ملل متحد در کابل تحویل دهد.

نعیمی در زمان تحویل گرفتن این بیرق گفت: «نظر به شرایط حال حاضر کشور این حق هر فرد افغان است تا برای خاظر صلح و امنیت و برای کشور عزیزش، صدای خود را در برابر این مصائب بلند کند.»

وی گفت: «ما از آن حیوانات که صدها فرد بیگناه را می کشند و حق زندگی کردن را از آنها سلب می کنند می خواهیم به این فعالیت های نامشروع شان خاتمه دهند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج