|

تجمع صدها نفر در کابل به حمایه از استراتیژی جدید ایالات متحده

سلام تایمز

کابل -- بخش فارسی بی بی سی پنجشنبه (23 سنبله) گزارش دذاد که صدها تن از جوانان چهار ولایت افغانستان در همان روز در کابل تجمع کردند تا حمایه شان را از استراتیژی ایالات متحده در افغانستان اعلام کنند.

جوانان ولایت های قندهار، هلمند، اروزگان، و زابل که به حیث مراکز قدرت طالبان شناخته می شوند، حمایه شان را از تصمیم اتخاذ شده در ماه اسد مبنی بر حفظ قوای ایالات متحده در افغانستان اعلام کردند.

بنا به گزارش پنجشنبه طلوع نیوز، جاوید فیصل، یک عضو شورای جوانان قندهار، گفت: «ایالات متحده به حیث یک شریک مطمئن استراتیژیک توازن قانونی و سیاسی را در منطقه و هم در جهان برقرار می نماید و به حیث یک شریک قدرتمند در ایجاد توازن در سیاست های منطقوی مشارکت می کند.»

مشارکت کنندگان در این تجمع از دولت افغانستان خواستند تا مسئله اعطای حق تصمیم گیری زیادتر به جوانان را مدنظر قرار دهد. آنها همچنان از جوانان سراسر کشور خواستند تا برای حل معضلات مملکت متحد گردند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج