|

دو رهبر طالبان می گویند طالبان در مذاکرات صلح عمان شرکت نخواهند کرد

سلام تایمز

کابل -- خامه پرس پنجشنبه (20 میزان) گزارش داد که دو رهبر ارشد طالبان به خبرگزاری رویترز گفته اند که این گروپ تصمیم گرفته است تا در مذاکرات آیندهء پروسهء صلح در عمان اشتراک نکند.

قرار است مذاکرات پروسهء صلح افغانستان از 24 میزان در مسقط شروع شود. انتظار می رود ایالات متحده امریکا، پاکستان، افغانستان، و چین نماینده گان شان را به این مذاکرات بفرستند.

این رهبران ارشد طالبان که خواستند نام شان گرفته نشود به رویترز گفتند که شورای رهبری طالبان سه شنبه (18 میزان) تصمیم گرفته است که حتی در صورت دعوت از این گروپ باز هم هیچ هیئت را به مسقط اعزام نکنند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج