|

مردم محل برای نبرد با طالبان در بدخشان آماده استند

سلام تایمز

بدخشان -- طلوع نیوز جمعه (21 میزان) گزارش داد که مسئولین محلی در ولایت بدخشان گفته اند که آنها حاضراند تا در صورت دریافت دستور از سوی حکومت مرکزی ولسوالی یمگان و وردوج را از وجود جنگحویان طالب تصفیه کنند.

اسدالله گرد، قوماندان امنیهء ولسوالی وردوج گفت: «من به شما اطمینان داده می توانم که اگر به ما اجازه شروع عملیات نظامی داده شود، مردم [از نا امنی] نجات خواهند یافت.»

تعداد از قوای خیزش های مردمی نیز گفته اند آنها برای مبارزه با جنگجویان و پیوستن به عملیات نظامی آماده می باشند.

محمد مجید، یک قوماندان قوای خیزش مردمی در ولسوالی بهارک گفت: «ما در پنج سال گذشته [در بدخشان] علیه طالبان جنگیده ایم. ما اکنون برای دفاع از کشور و حمایه از قوای امنیتی افغانستان در این ولایت آماده استیم.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج