|

سفر از قبل اعلام نشدهء وزیر خارجهء آمریکا به کابل

سلام تایمز

کابل -- بر اساس خبر سفارت ایالات متحده در کابل رکس تیلرسون، وزیر خارجهء ایالات متحده، دوشنبه (1 عقرب) در جریان یک سفر از قبل اعلام نشده به افغانستان با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در مورد امنیت گفتگو کرده است.

تیلرسون و جنرال جان نیکولسون، قوماندان ارشد نیرو های ائتلاف در افغانستان، در خارج کابل با رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت افغانستان، دیدار و دربارهء ستراتیژی جدید ایالات متحده برای جنوب آسیا گفتگو کردند.

سفارت آمریکا با نشر این خبر در تویتر نوشت تیلرسون مجدداً تأکید کرد که ایالات متحده متحد به همکاری با کابل و شرکای منطقوی «جهت دستیابی به صلح در افغانستان و نفی پناهگاه های امن برای تروریستان که این هدف را تهدید می کنند» می باشد.

این خبرنامه می افزاید غنی نیز مجدداً در حمایه اش از ستراتیژی ایالات متحده تأکید نمود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تیلرسون گفت: «واضح است که ما باید به مبارزه علیه طالبان و علیه دیگران ادامه دهیم تا آنها بفهمند هرگز به یک پیروزی نظامی دست نخواهند یافت.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج