|

نیرو های خاص افغان زندانیان محبوس در زندان طالبان را آزاد کردند

خبرگزاری فرانسه

قندهار -- مقامات دولتی یکشنبه (۲۸ عقرب) گفتند نیرو های خاص افغان ده ها فرد محبوس در یک زندان طالبان را در جنوب افغانستان آزاد کرده اند.

در حملهء شام شنبه (۲۸ عقرب) در ولایت هلمند، جاییکه شبه نظامیان در آن حضور گسترده دارند، ۳۰ فرد ملکی و پولیس از زندان آزاد شدند.

عبدالسلام افغان، سخنگوی پولیس هلمند به خبرگزاری فرانسه گفت که چهار نوجوان نیز بین افراد آزاد شده استند.

تورن جنرال ولی محمد احمدزی، قوماندان قول اردوی ۲۱۵ اردوی ملی افغانستان گفت که ۲۰ نفر از مردم ملکی که در اسارت بودند و «تعداد از افراد پولیس» در ولسوالی نوزاد از زندان آزاد شده اند.

احمدزی افزود که افراد آزاد شده طالبان را به «ارتکاب جنایات گوناگون» متهم کرده اند.

به گفته طالبان همهء محبوسین مجرم بودند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج