|

پیوستن نیرو های ائتلاف در مبارزه با مواد مخدر در افغانستان

سلام تایمز

کابل -- ارگ ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه (۲۹ عقرب) با نشر یک خبرنامه اعلان کرد که نیرو های افغان و ائتلاف بطور مشترک یکشنبه (۲۸ عقرب) هشت فابریکهء تولید مواد مخدر را در ولایت هلمند از بین بردند.

در این خبرنامه آمده است که «تمرکز عمدۀ این عملیات در مرحلۀ کنونی، بالای هلمند به ویژه ولسوالی های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد می باشد.»

بنا بر این خبرنامه قاچاق مواد مخدر از منابع عمده تمویل طالبان و سایر گروه های تروریستی می باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در چارچوب ستراتیژی جدید ایالات متحده در افغانستان بمب افکن های بی-۵۲ و طیاره های جت جنگنده اف-۲۲ جهت آماج قرار دادن تأسیسات مرتبط با مواد مخدر به کار گرفته شدند.

به گزارش طلوع نیوز جنرال جان نیکولسون، قوماندان قوای ایالات متحده و ناتو در افغانستان گفت که این نخستین مأموریت عملیاتی طیاره های مدرن اف-۲۲ در افغانستان بود.

نیکولسون گفت که نیرو های افغانستان و هم نیرو های ائتلاف به حملات شان بالای پروسه های تولید و قاچاق مواد مخدر ادامه خواهند داد. وی افزود که نیرو های ائتلاف در جنگ افغانستان علیه مواد مخدر و هم تروریزم در کنار این کشور خواهد ایستاد.

نیکولسون دوشنبه (۲۹ عقرب) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که اگر طالبان در مذاکرات صلح حاضر نشوند نیرو های ائتلاف و هم نیرو های افغان به جنگ شان با آنها ادامه خواهند داد.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج