|

پیوستن نیرو های ائتلاف در مبارزه با مواد مخدر در افغانستان

سلام تایمز

کابل -- ارگ ریاست جمهوری افغانستان دوشنبه (۲۹ عقرب) با نشر یک خبرنامه اعلان کرد که نیرو های افغان و ائتلاف بطور مشترک یکشنبه (۲۸ عقرب) هشت فابریکهء تولید مواد مخدر را در ولایت هلمند از بین بردند.

در این خبرنامه آمده است که «تمرکز عمدۀ این عملیات در مرحلۀ کنونی، بالای هلمند به ویژه ولسوالی های سنگین، موسی قلعه، کجکی و نوزاد می باشد.»

بنا بر این خبرنامه قاچاق مواد مخدر از منابع عمده تمویل طالبان و سایر گروه های تروریستی می باشد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه در چارچوب ستراتیژی جدید ایالات متحده در افغانستان بمب افکن های بی-۵۲ و طیاره های جت جنگنده اف-۲۲ جهت آماج قرار دادن تأسیسات مرتبط با مواد مخدر به کار گرفته شدند.

به گزارش طلوع نیوز جنرال جان نیکولسون، قوماندان قوای ایالات متحده و ناتو در افغانستان گفت که این نخستین مأموریت عملیاتی طیاره های مدرن اف-۲۲ در افغانستان بود.

نیکولسون گفت که نیرو های افغانستان و هم نیرو های ائتلاف به حملات شان بالای پروسه های تولید و قاچاق مواد مخدر ادامه خواهند داد. وی افزود که نیرو های ائتلاف در جنگ افغانستان علیه مواد مخدر و هم تروریزم در کنار این کشور خواهد ایستاد.

نیکولسون دوشنبه (۲۹ عقرب) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که اگر طالبان در مذاکرات صلح حاضر نشوند نیرو های ائتلاف و هم نیرو های افغان به جنگ شان با آنها ادامه خواهند داد.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

یک قرآن ابریشمی نادر با حفظ میراث های فرهنگی افغانستان کمک میکند

به گفته استادان خطاطی که روی این پروژه کار کرده اند، تکمیل این قرآن ۲ سال طول کشید و از نظر دینی و هنری نمی شود برای آن «قیمت» تعیین کرد.

نظرسنجی

بعد از این که آتش‌بس اخیر اختلافات در گروه طالبان را افشا کرد، چه قدر متحمل است که طالبان درهم بشکند؟

مشاهدۀ نتایج