|

دولت افغانستان نیرو های خاص را دو برابر و نیرو های هوایی اش را سه برابر می سازد

سلام تایمز

کابل -- دولت افغانستان در نظر دارد تا نیرو های خاص اش را به دو برابر و نیرو های هوایی اش را به سه برابر افزایش دهد.

رئیس جمهور اشرف غنی که روز جمعه (۱۰ قوس) در کنفرانس قلب آسیا در شهر باکوی آذربایجان سخن می گفت از دستاوردهای نیرو های خاص افغان تقدیر کرد.

به گزارش خامه پرس او گفت: «ما افغان ها اکنون در جنگ غالب هستیم و کنترول را به دست گرفته ایم. قوای مخصوص ما -- قطعات خاص و کماندوها -- هرگز در هیچ نبرد شکست نخورده اند.» غنی افزود: «آنها در حال تبدیل شدن به بهترین نیرو های ای خاص در منطقه استند.»

وی بدون ذکر یک برنامهء مشخص گفت: «من تعداد نیرو های خاص ام را تا دو برابر و تعداد نیرو های هوایی ام را به سه برابر افزایش می دهم تا تروریستان را شکست داده و امنیت مردم را زیادتر تأمین کنیم.»

این درحالیست که جنرال جان نیلکسون، قوماندان امریکایی نیرو های تحت امر ناتو در افغانستان، پنجشنبه (۹ قوس) در کابل گفت که نیرو های خاص افغان دشمنان شان را در میادین نبرد شکست داده اند.

به گزارش طلوع نیوز، نیکلسون گفت: «طالبان در برابر فشار پیروز شده نمی توانند. تنها گزینه های آنها آشتی، زندگی بی نتیجه، یا مرگ خواهد بود.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج