|

دولت افغانستان نیرو های خاص را دو برابر و نیرو های هوایی اش را سه برابر می سازد

سلام تایمز

کابل -- دولت افغانستان در نظر دارد تا نیرو های خاص اش را به دو برابر و نیرو های هوایی اش را به سه برابر افزایش دهد.

رئیس جمهور اشرف غنی که روز جمعه (۱۰ قوس) در کنفرانس قلب آسیا در شهر باکوی آذربایجان سخن می گفت از دستاوردهای نیرو های خاص افغان تقدیر کرد.

به گزارش خامه پرس او گفت: «ما افغان ها اکنون در جنگ غالب هستیم و کنترول را به دست گرفته ایم. قوای مخصوص ما -- قطعات خاص و کماندوها -- هرگز در هیچ نبرد شکست نخورده اند.» غنی افزود: «آنها در حال تبدیل شدن به بهترین نیرو های ای خاص در منطقه استند.»

وی بدون ذکر یک برنامهء مشخص گفت: «من تعداد نیرو های خاص ام را تا دو برابر و تعداد نیرو های هوایی ام را به سه برابر افزایش می دهم تا تروریستان را شکست داده و امنیت مردم را زیادتر تأمین کنیم.»

این درحالیست که جنرال جان نیلکسون، قوماندان امریکایی نیرو های تحت امر ناتو در افغانستان، پنجشنبه (۹ قوس) در کابل گفت که نیرو های خاص افغان دشمنان شان را در میادین نبرد شکست داده اند.

به گزارش طلوع نیوز، نیکلسون گفت: «طالبان در برابر فشار پیروز شده نمی توانند. تنها گزینه های آنها آشتی، زندگی بی نتیجه، یا مرگ خواهد بود.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

یک قرآن ابریشمی نادر با حفظ میراث های فرهنگی افغانستان کمک میکند

به گفته استادان خطاطی که روی این پروژه کار کرده اند، تکمیل این قرآن ۲ سال طول کشید و از نظر دینی و هنری نمی شود برای آن «قیمت» تعیین کرد.

نظرسنجی

بعد از این که آتش‌بس اخیر اختلافات در گروه طالبان را افشا کرد، چه قدر متحمل است که طالبان درهم بشکند؟

مشاهدۀ نتایج