|

کشته شدن معاون والی نام نهاد طالبان برای هلمند در یک حملهء هوایی

سلام تایمز

هلمند -- طلوع نیوز یکشنبه (۱۲ قوس) گزارش داد که معاون والی نام نهاد طالبان در ولایت هلمند در حملهء هوایی نیرو های افغان کشته شده است.

ریاست عمومی امنیت ملی یکشنبه با نشر یک خبرنامه اعلان کرد که ملاشاه ولی همراه با سه شبه نظامی دیگر در ولسوالی موسی قلعه کشته شده است.

بر اساس معلومات ریاست عمومی امنیت ملی، ملاشاه ولی همچنان قوماندان نیرو های خاص طالبان به نام گروهء سرخ درین ولایت بود. وی سه سال قبل به حیث معاون والی نام نهاد و قوماندان گروهء سرخ منصوب شده بود.

در این خبرنامه آمده است که شاه ولی «همچنان در قاچاق مواد مخدر و غضب زمین نیز دست داشت.»

طالبان در این رابطه اظهار نظر نکرده اند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج