|

کشته شدن ۶ فرد ملکی در یک حملهء انتحاری در ننگرهار

خبرگزاری فرانسه

جلال آباد -- پس از آنکه یک بمبگذار انتحاری یکشنبه (۱۲ قوس) یک موترسیکل را به داخل جمعیت یک تجمع سیاسی در جلال آباد راند، حداقل شش تن کشته و ۱۳ نفر دیگر زخمی شدند.

حضرت حسین مشرقوال، سخنگوی پولیس ولایت ننگرهار، گفت که این افراد در یک ستدیوم ورزشی در حمایت از رئیس جمهور اشرف غنی تجمع کرده بودند.

او روی خط تلیفون به خبرگزاری فرانسه گفت: «شش تن به شمول یک زن و یک طفل کشته شده اند.»

تا حال هیچکس مسئوولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

ماه قبل در یک حملهء انتحاری که مسئولیت آن را جنگجویان «دولت اسلامی» (داع) بر عهده گرفت، یک تجمع سیاسی در کابل هدف قرار گرفت که در نتیجهء آن ۱۴ نفر کشه شدند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج