|

نیرو های امنیتی دو قوماندان ارشد دیگر طالبان را در هلمند کشتند

سلام تایمز

هلمند -- خامه پرس سه شنبه (۱۴ قوس) به نقل از مقامات محلی گزارش داد که نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت هلمند ۹ جنگجوی طالبان، به شمول دو قوماندان ارشد آنان را کشته اند.

دفتر مطبوعاتی ولایت هلمند با نشر خبرنامه ای گفته است که یک ولسوال نام نهاد طالبان به نام داود الفت همراه با چهار جنگجو اش که در شاهراه گرشک -موسی قلعه در حرکت بودند، در اثر یک حملهء هوایی کشته شده اند.

مقامات محلی گفتند که در یک حملهء هوایی جداگانه در ولسوالی موسی قلعه حداقل چهار جنگجوی طالب، به شمول یک رهبر ارشد آنان به نام حقمل، به هلاکت رسیده اند.

این خبر بعد از آن نشر یافت که قوماندان نیرو های خاص طالبان به نامه به «گروهء سرخ» در اوایل هفتهء روان توسط نیرو های امنیتی افغان در ولسوالی موسی قلعه کشته شد.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج