|

کشته شدن یک رهبر ارشد القاعده در عملیات نیروهای افغان و ائتلاف

سلام تایمز

کابل -- طلوع نیوز سه شنبه (۱۴ قوس) به نقل از ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان گزارش داده است که نیروهای افغان و ائتلاف حدود ۸۰ جنگجوی القاعده، به شمول یک رهبر ارشد آنان را در ولایت های زابل، غزنی، و پکتیا از بین برده اند.

تاریخ دقیق این عملیات ها گفته نشده است.

در یک خبرنامهء ریاست امنیت ملی آمده است که عمر خطاب، نفر دوم رهبری القاعده در شبه قاره هند بعد از عاصم عمر، شامل کشته شده گان است.

برخی اعضای طالبان نیز کشته شده اند. بر بنیاد این خبرنامه تروریستان القاعده «نقش مشاوریت را در نحوهء استفاده از اسلحه سنگین مانند راکت و هاوان و همچنان در تعلیم حملات شبانهء طالبان ایفا می کردند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج