|

حکمتیار ایران را به دخالت در امور افغانستان متهم کرد

سلام تایمز

خوست -- خامه پرس چهارشنبه (۲۰ قوس) گزارش داد که گلبدین حمکتیار، یک قوماندان سابق جنگجویان از ایران به خاطر دخالت در امور افغانستان و جنگ افروزی طی ۳۰ سال گذشته انتقاد کرده است.

حکمتیار این سخنان را به روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری در ولایت خوست اظهار کرد.

حکمتیار گفت که اعضای «دولت اسلامی» (داعش) که از سوریه و عراق فرار کرده اند ممکن است از طریق ایران به افغانستان آمده باشند.

حکمتیار از برخی مقامات افغان که به طور علنی از استخدام جوانان افغان توسط ایران جهت جنگیدن در سوریه حمایت می کنند، انتقاد کرد. اشاره وی به اظهارات است که در ماه عقرب توسط حاجی محمد محقق، معاون دوم رئیس اجرایی افغانستان ایراد شده بود .

حکمتیار و گروهء جنگجوی غیرفعال او موسوم به حزب اسلامی در ماه سنبله سال سال گذشته یک معاهدهء صلح را با حکومت افغانستان امضاء کردند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 2

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج