|

نیروهای امنیتی چند حمله را در کابل خنثی کرده و ۱۳ مظنون داعشی را دستگیر نمودند

سلام تایمز

کابل -- بر اساس یک خبرنامه نشر شده به روز چهارشنبه (۱۳ جدی) در فیسبوک، ریاست عمومی امنیت ملی گفته است یک سلسله حملات احتمالی پلان شده توسط «دولت اسلامی» (عراق) در کابل را خنثی کرده است.

در این خبرنامه آمده است که منسوبین استخباراتی یک گروه متشکل از حد اقل ۱۳ تروریست، به شمول چند خارجی، را در رابطه با این پلان ها دستگیر کرده اند.

خبرنامه ریاست عمومی امنیت ملی افزوده است که گروه متذکره در انتقال بمب گذاران انتحاری و فراهم کردن تسهیلات به تروریست ها در پایتخت فعالیت می کرد.

مقامات رسمی جزئیات بیشتر را در مورد این اتباع خارجی ارائه نکرده اند.

این دستگیری ها بعد از آن صورت می گیرد که داعش مسؤولیت یک حمله انتحاری در کابل در هفتهء گذشته به یک مرکز جامعهء شیعیان که ۴۰ نفر را کشت، بر دوش گرفت.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج