|

یوناما نتایج اولیه تحقیقات حمله هفته گذشته به کابل را نشر کرد

سلام تایمز

کابل -- هیات معاونت ملل متحد (یوناما) یکشنبه (۱۷ جدی) نتایج تحقیقات اولیه خود را در رابطه با بمگذاری انتحاری در کابل بتاریخ ۱۴ جدی که به کشته شده ۱۳ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر دیگر منجر شد، نشر کرد.

به گفته یوناما، این حمله که مسئولیت اش را «دولت اسلامی» (داعش) بر دوش گرفته، حوالی شام و در جریان یک درگیری بین افسران امنیتی و دوکان داران در شرق کابل که چند ساعت طول کشید، روی داد.

یوناما در یک خبرنامه گفته است که فرد بمگذار وقتی نیروهای پولیس ضدشورش به محل رسیدند خودش را منفجر کرد. دوازده نفر از مجموع ۱۳ فرد کشته شده افسران پولیس بودند.

یوناما گفت: «افسران کشته شده در این حمله در درگیری مسلحانه اشتراک نکرده بودند.» یوناما افزود: «استفادهء فاقد هدف مشخص دستگاه های انفجاری در ساحات مزدحم از مردم ملکی آن هم در شرایطی که تقریباً یقین وجود دارد که موجب بروز صدمات شدید به مردم ملکی می شود، می تواند جنایات جنگی محسوب شود.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج