|

پولیس یک طفل ۱۲ ساله را که برای اجرای حمله انتحاری اختطاف شده بود، آزاد کرد

سلام تایمز

میدان وردک -- خامه پرس یکشنبه (۱۷ جدی) گزارش داد که نیروهای امنیتی افغانستان در ولایت میدان وردک یک طفل ۱۲ ساله را که توسط جنگجویان اختطاف شده بود و قصد داشتند از او به حیث یک بمگذار انتحاری استفاده کنند، نجات داده اند.

به گفتهء مقامات، جنگجویان این طفل را چند روز قبل در کابل اختطاف نموده و او را به ولایت میدان وردک برده بودند تا برای اجرای یک حمله انتحاری احتمالی وی را تعلیم دهند.

به گفتهء مقامات امنیتی، پولیس در یک عملیات در ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک این پسر را نجات داد.

در ماه میزان سال روان، پولیس افغانستان یک پسر ۱۳ ساله را دستگیر کرد که این پسر بوسیله «دولت اسلامی» (داعش) برای اجرای یک حمله انتحاری استخدام شده بود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج