|

کشته شدن رهبر یک گروه انشعابی طالبان در پاکستان در حمله هوایی نیرو های ائتلاف

سلام تایمز

کابل -- طلوع نیوز جمعه (۲۰ فوریه) به نقل از منابع افغان گزارش داد که رهبر یک گروه انشعابی تحریک طالبان پاکستان در یک حمله هوایی نیرو های ائتلاف در امتداد مرز میان پاکستان و افغانستان کشته شده است.

اکسپرس تریبیون به نقل از مقامات رسمی پاکستان گزارش داد که خان سعید محسود، مشهور به سانجا، اوایل روز جمعه همراه با یک از برادرزاده ها و دو محافظ اش کشته شد.

به گزارش رسانه های پاکستانی این حمله در ولسوالی برمل در ولایت پکتیکا در جنوب افغانستان روی داده است. البته مقامات دولت افغانستان محل حمله را جای دیگر اعلام کرده و گفته اند که سانجا در اثر این حمله در وزیرستان شمالی، پاکستان، کشته شده است.

سانجا رهبری شعبه محسود تحریک طالبان پاکستان را بر دوش داشت. این شعبه به سال ۱۳۹۳ و بعد از مرگ محسود، متلاشی شده بود. اما در ماه دلو سال ۱۳۹۶ تحریک طالبان پاکستان از پیوستن این شعبه به گروه اصلی خبر داده بود.

به گفته رسانه های افغانستان، سانجا از حامیان اصلی شبکه حقانی مرتبط با پاکستان بود.

قبلا گزارش شده بود که او در یک حمله هوایی نیرو های ائتلاف در ماه میزان سال ۱۳۹۴ کشته شد، اما این ادعا همان زمان از سوی یک سخنگوی این شعبه رد شده بود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

یک قرآن ابریشمی نادر با حفظ میراث های فرهنگی افغانستان کمک میکند

به گفته استادان خطاطی که روی این پروژه کار کرده اند، تکمیل این قرآن ۲ سال طول کشید و از نظر دینی و هنری نمی شود برای آن «قیمت» تعیین کرد.

نظرسنجی

بعد از این که آتش‌بس اخیر اختلافات در گروه طالبان را افشا کرد، چه قدر متحمل است که طالبان درهم بشکند؟

مشاهدۀ نتایج