|

طالبان پاکستانی مرگ «سانجا»، معاون گروهء خود را تایید کردند

سلام تایمز

پیشاور -- به گزارش اکسپرس تریبیون، تحریک طالبان پاکستان دوشنبه (۲۳ دلو) خبر مرگ خان سعید محسود، معاون گروهء خود را تایید کرد.

بر اساس یک خبرنامه نشر شده از سوی تحریک طالبان پاکستان، محسود معروف به سانجا بتاریخ ۱۹ دلو در یک حمله هوایی کشته شده است.

به گفته چندین منبع استخبارات پاکستان، این حمله هوایی در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا در جنوب افغانستان انجام شد و در نتیجه آن یک برادرزاده و دو محافظ سانجا هم کشته شده اند.

سانجا که ریاست شعبه محسود تحریک طالبان پاکستان را در دست داشت، بعد از مرگ ولی الرحمان در ماه ثور سال ۱۳۹۲ به حیث معاون رهبر گروه اصلی تعیین شد.

اما شعبه او به سال ۱۳۹۳ و بعد از مرگ حکیم الله محسود، رهبر تحریک طالبان پاکستان انشعاب کرد. در ماه دلو سال ۱۳۹۵ تحریک طالبان پاکستان اعلام کرد که آن شعبه مجددا با گروه یکجا شده است.

یک سخنگوی تحریک طالبان پاکستان گفت که مفتی نور ولی محسود به حیث سرپرست مقام ریاست شعبه محسود و هم به حیث معاون تحریک طالبان پاکستان تعیین شده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

ایران داشتن روابط رسمی با طالبان را تایید کرده است

اعتراف به وجود مذاکرات رسمی میان ایران و طالبان توسط یکی از مقام عالیرتبه نشان دهنده نفوذ مخرب دوام دار ایران در افغانستان است.

نظرسنجی

نظر شما در مورد توانایی فزاینده عملیات شبانه نیروی هوایی افغانستان چیست؟

مشاهدۀ نتایج