|

طالبان پاکستانی مرگ «سانجا»، معاون گروهء خود را تایید کردند

سلام تایمز

پیشاور -- به گزارش اکسپرس تریبیون، تحریک طالبان پاکستان دوشنبه (۲۳ دلو) خبر مرگ خان سعید محسود، معاون گروهء خود را تایید کرد.

بر اساس یک خبرنامه نشر شده از سوی تحریک طالبان پاکستان، محسود معروف به سانجا بتاریخ ۱۹ دلو در یک حمله هوایی کشته شده است.

به گفته چندین منبع استخبارات پاکستان، این حمله هوایی در ولسوالی برمل ولایت پکتیکا در جنوب افغانستان انجام شد و در نتیجه آن یک برادرزاده و دو محافظ سانجا هم کشته شده اند.

سانجا که ریاست شعبه محسود تحریک طالبان پاکستان را در دست داشت، بعد از مرگ ولی الرحمان در ماه ثور سال ۱۳۹۲ به حیث معاون رهبر گروه اصلی تعیین شد.

اما شعبه او به سال ۱۳۹۳ و بعد از مرگ حکیم الله محسود، رهبر تحریک طالبان پاکستان انشعاب کرد. در ماه دلو سال ۱۳۹۵ تحریک طالبان پاکستان اعلام کرد که آن شعبه مجددا با گروه یکجا شده است.

یک سخنگوی تحریک طالبان پاکستان گفت که مفتی نور ولی محسود به حیث سرپرست مقام ریاست شعبه محسود و هم به حیث معاون تحریک طالبان پاکستان تعیین شده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج