|

رییس جمهور غنی از طالبان خواست صلح را انتخاب کنند

سلام تایمز

کابل -- طلوع نیوز گزارش داد که رئیس جمهور اشرف غنی چهارشنبه (۲ حوت) بار دیگر از طالبان خواست تا مذاکرات صلح را با حکومت افغانستان شروع کنند.

غنی در جلسه اختتامیه یک نشست مشورتی دو روزه در مورد صلح دیدگاه خود را در مورد صلح در کشور بیان داشت.

این جلسه در آستانهء کنفرانس پروسه کابل قرار است طبق برنامه هفته آینده با موضوعات امنیتی و مسائل سیاسی افغانستان دایر شود، برگزار گردید. انتظار می رود که نماینده گان ۲۳ کشور، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و ناتو درین نشست اشتراک نمایند.

غنی گفت: «ما [به طالبان] گزینه هایی می دهیم تا آنها تصمیم بگیرند. آنها باید به این فکر کنند که آیا قصد تسلیم به اراده خداوند را دارند.»

غنی افزود: «ملت به هیچکس اجازه ایجاد مناقشه را نخواهد داد.»

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان گفت: «باید یک صلح آبرومند باشد که همه را شامل گردد. وقتی ما می گوییم آبرومند، این حتی آنها که مصروف جنگ استند را نیز شامل می گردد.»‌

او گفت که آنها باید جنگ را محکوم کنند، روابط شان را با گروه های تروریستی متوقف کنند و بگویند که «من می آیم که به مردم خودم یکجا شوم» تا آبروی شان حفظ شود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج