|

رییس جمهور غنی از طالبان خواست صلح را انتخاب کنند

سلام تایمز

کابل -- طلوع نیوز گزارش داد که رئیس جمهور اشرف غنی چهارشنبه (۲ حوت) بار دیگر از طالبان خواست تا مذاکرات صلح را با حکومت افغانستان شروع کنند.

غنی در جلسه اختتامیه یک نشست مشورتی دو روزه در مورد صلح دیدگاه خود را در مورد صلح در کشور بیان داشت.

این جلسه در آستانهء کنفرانس پروسه کابل قرار است طبق برنامه هفته آینده با موضوعات امنیتی و مسائل سیاسی افغانستان دایر شود، برگزار گردید. انتظار می رود که نماینده گان ۲۳ کشور، اتحادیه اروپا، سازمان ملل و ناتو درین نشست اشتراک نمایند.

غنی گفت: «ما [به طالبان] گزینه هایی می دهیم تا آنها تصمیم بگیرند. آنها باید به این فکر کنند که آیا قصد تسلیم به اراده خداوند را دارند.»

غنی افزود: «ملت به هیچکس اجازه ایجاد مناقشه را نخواهد داد.»

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی افغانستان گفت: «باید یک صلح آبرومند باشد که همه را شامل گردد. وقتی ما می گوییم آبرومند، این حتی آنها که مصروف جنگ استند را نیز شامل می گردد.»‌

او گفت که آنها باید جنگ را محکوم کنند، روابط شان را با گروه های تروریستی متوقف کنند و بگویند که «من می آیم که به مردم خودم یکجا شوم» تا آبروی شان حفظ شود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج