|

بانک جهانی: با وجود نا امنی ها در خدمات صحی افغانستان بهبود آمده است

سلام تایمز

واشنگتن،‌ دی سی -- بر اساس یک گزارش جدید بانک جهانی، افغانستان در عرصه بهبود نتایج صحی، پوشش خدمات صحی و عملکرد نظام های صحی از سال ۲۰۰۳ قدم هایی را برداشته است.

این گزارش با عنوان «پیشرفت با وجود نا امنی: بهبود بخشیدن به نتایج صحی در افغانستان» بروز سه شنبه (۱۵ حوت) نشر شد.

بنا بر تخمین های سازمان ملل متحد، تعداد مرگ و میر اطفال قبل از رسیدن به پنج سالگی از ۱۳۷ مورد از هر ۱۰۰۰ مورد زایمان در سال ۲۰۰۳ به ۹۱ مورد مرگ در هر ۱۰۰۰ زایمان در سال ۲۰۱۵ تقلیل یافته که ۳۴ فیصد کاهش را نشان می دهد.

تیم اوانز، مدیر ارشد صحت، تغذیه و جمعیت در گروه بانگ جهانی گفت‌: «دستاوردهای صحی افغانستان با وجود ناامنی دوامدار موضوعی است که جهان باید از آن چیزهای بسیاری را یاد بگیرد.»

درین گزارش آمده است که موفقیت افغانستان را می توان به «مدل ابداعی ارائه خدمات صحی» نسبت داد که در آن سازمان های غیردولتی عمدتا مسؤول خدمات صحی استند.

بنا بر این گزارش، سازمان های افغان ۷۲ فیصد از سازمان های غیردولتی ارائه دهنده خدمات صحی را تشکیل می دهند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج