|

بانک جهانی: با وجود نا امنی ها در خدمات صحی افغانستان بهبود آمده است

سلام تایمز

واشنگتن،‌ دی سی -- بر اساس یک گزارش جدید بانک جهانی، افغانستان در عرصه بهبود نتایج صحی، پوشش خدمات صحی و عملکرد نظام های صحی از سال ۲۰۰۳ قدم هایی را برداشته است.

این گزارش با عنوان «پیشرفت با وجود نا امنی: بهبود بخشیدن به نتایج صحی در افغانستان» بروز سه شنبه (۱۵ حوت) نشر شد.

بنا بر تخمین های سازمان ملل متحد، تعداد مرگ و میر اطفال قبل از رسیدن به پنج سالگی از ۱۳۷ مورد از هر ۱۰۰۰ مورد زایمان در سال ۲۰۰۳ به ۹۱ مورد مرگ در هر ۱۰۰۰ زایمان در سال ۲۰۱۵ تقلیل یافته که ۳۴ فیصد کاهش را نشان می دهد.

تیم اوانز، مدیر ارشد صحت، تغذیه و جمعیت در گروه بانگ جهانی گفت‌: «دستاوردهای صحی افغانستان با وجود ناامنی دوامدار موضوعی است که جهان باید از آن چیزهای بسیاری را یاد بگیرد.»

درین گزارش آمده است که موفقیت افغانستان را می توان به «مدل ابداعی ارائه خدمات صحی» نسبت داد که در آن سازمان های غیردولتی عمدتا مسؤول خدمات صحی استند.

بنا بر این گزارش، سازمان های افغان ۷۲ فیصد از سازمان های غیردولتی ارائه دهنده خدمات صحی را تشکیل می دهند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


این عکس بتاریخ ۷ ماه گذشته گرفته شده و خانواده های عشایر قرقیز تبار را نشان می دهد که سوار بر گاومیش در دهلیز واخان در افغانستان مصروف سفر استند. عشایر قرقیز قرن ها به همراه مال های شان آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهر ها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند. امروز حدود ۱۱۰۰ نفر از آنان در «بام دنیا» -- یعنی در ساحه دوردست و کوهستانی دهلیز واخان در افغانستان گرفتار شده اند. [گوهر عباس/خبرگزاری فرانسه]

قرقیز تباران افغانستان در 'بام دنیا' گیر مانده اند

عشایر قرقیز قرن ها آزادانه در سرتاسر آسیای مرکزی و جنوبی سفر کرده و از نهرها و کوهستان های پوشیده از برف عبور کرده اند، اما امروز تعدادی از آنها در «بام دنیا» گرفتار شده اند.

نظرسنجی

به نظر شما آیا ستراتیژی جدید و حملات هوایی ایالات متحده علیه طالبان موثر است؟

مشاهدۀ نتایج