|

هدف قرار گرفتن رهبران ارشد طالبان در حملات هوایی نیروهای افغان

سلام تایمز

کندوز -- به گفتهء مقامات رسمی نیروی هوایی افغانستان دوشنبه (۲۲ حمل) یک مرکز تعلیمی احتمالی طالبان را در ولایت قندوز هدف قرار دادند.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری فرانسه گفت که در این حمله هوایی یک مدرسه را در ولسوالی دشت ارچی که در آن زمان رهبران ارشد طالبان را در خود جای داده بود، هدف قرار داد. وی افزود که تعداد نامشخص از مردم ملکی در میان تلفات بوده اند.

محمد رادمنش سخنگوی وزارت دفاع، به خبرگزاری فرانسه گفت: « بیست عضو طالبان به شمول قوماندان قطعه سرخ آنها در این ولسوالی و همچنین یک عضو اصلی شورای کویته کشته شدند.» او افزود که همین تعداد نیز مجروح شدند.

او خبر مربوط تلفات مردم ملکی را رد کرد.

قطعهء سرخ واحد نیروهای خاص این گروه ستیزه جو است و شورای کویته شورای رهبری این گروه محسوب می شود.

انعام الدین رحمانی، سخنگوی پولیس این ولایت، به طلوع نیوز گرفت که ملا بریانی، یک مقام ارشد طالبان در شورای کویته در زمان این حمله هوایی در آن ساحه حضور داشت.

طالبان تا هنوز در این باره اظهارنظر نکرده اند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج