|

ادامهء تحقیقات دربارهء تلفات ملکی در حملهء هوایی قندوز

سلام تایمز

کابل -- به گزارش خامه پرس، ‌وزارت دفاع افغانستان گفته است که تلفات مردم ملکی که ظاهراً در اثر یک حمله هوایی در ولایت قندوز به روز دوشنبه بتاریخ (۱۳ حمل) روی داده در واقع کار طالبان بوده است.

منابع امنیتی افغان که نخواستند نام شان گرفته شود، به خبرگزاری فرانسه گفته اند که این حمله هوایی یک مدرسه را در ولسوالی دشت ارچی هدف قرار داد که در نتیجه حد اقل ۵۹ نفر به شمول فرماندهان طالبان کشته شده اند.

به گفتهء شاهدان، مردم ملکی نیز در میان کشته شده گان استند. سازمان ملل متحد سه شنبه (۱۴ حمل) اعلام کرد که در حال بررسی «گزارش های ناراحت کننده از وارد آمدن خسارات جدی به مردم ملکی» به شمول اطفال در این حمله هوایی است.

محمد رادمنش، سخنگوی وزارت دفاع سه شنبه در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که هیلیکوپتر های اردوی افغانستان این حمله هوایی را بر اساس معلومات استخباراتی دقیق از مقر طالبان در این ولسوالی اجرا کرده اند.

وی با نشان دادن عکس های گرفته شده از این محل قبل از این حمله هوایی گفت که فقط جنگجویان و رهبران طالبان در این مجتمع حضور داشتند.

به گفتهء رادمنش، هلیکوپتر های اردوی افغانستان راکت های را بالای این مدرسه پرتاپ کردند که در نتیجه جنگجویان نیز اقدام به آتشباری متقابل زدند.

وی گفت که جنگجویان طالب بعد از آن با اسلحه سبک به سمت مردم ملکی فیر کردند و این تلفات را به بار آوردند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 3

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج