|

کشته شدن یک قوماندان تروریست در جوزجان در یک حمله هوایی «ضربهء سنگین» به داعش است

خبرگزاری فرانسه

مزارشریف -- مقامات بروز شنبه (۱۸ حمل) گفتند که در حمله هوایی جمعه (۱۷ حمل) یک قوماندان عالیرتبه گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در افغانستان کشته شد.

قاری حکمت، یک قوماندان عالیرتبه شعبه افغانستان داعش در ولایت جوزجان بود؛ جاییکه این گروه بعد از آن که در ولایت ننگرهار تحت فشار شدید قرار گرفت، یک مقر قدرت را برای خود تاسیس کرد.

وزارت دفاع با نشر یک خبرنامه ضمن اظهار این مطلب که حکمت در ولسوالی درزاب کشته شد، او را بحیث [یکی از چهره های اصلی] داعش در شمال افغانستان توصیف کرد.

این وزارت افزوده است که شخص متذکره در «حملات مرگبار تروریستی» مشارکت یا مسؤولیت داشته است و اکنون مولوی حبیب رحمان جانشین او شده است.

لطف الله عظیمی، والی این ولایت ضمن تایید خبر کشته شدن حکمت گفت که نیروهای ائتلاف این حملهء‌ هوایی را اجرا کرده اند.

فقیر محمد جوزجانی، قوماندان امنیه ولایت جوزجان با بیان این که مرگ حکمت «یک ضربه سهمگین» بر داعش در شمال بود، افزود که «او بنیانگذار [داعش] در شمال افغانستان بوده و جنگجویان را استخدام کرده است.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج