|

کشته شدن یک قوماندان تروریست در جوزجان در یک حمله هوایی «ضربهء سنگین» به داعش است

خبرگزاری فرانسه

مزارشریف -- مقامات بروز شنبه (۱۸ حمل) گفتند که در حمله هوایی جمعه (۱۷ حمل) یک قوماندان عالیرتبه گروه تروریستی «دولت اسلامی» (داعش) در افغانستان کشته شد.

قاری حکمت، یک قوماندان عالیرتبه شعبه افغانستان داعش در ولایت جوزجان بود؛ جاییکه این گروه بعد از آن که در ولایت ننگرهار تحت فشار شدید قرار گرفت، یک مقر قدرت را برای خود تاسیس کرد.

وزارت دفاع با نشر یک خبرنامه ضمن اظهار این مطلب که حکمت در ولسوالی درزاب کشته شد، او را بحیث [یکی از چهره های اصلی] داعش در شمال افغانستان توصیف کرد.

این وزارت افزوده است که شخص متذکره در «حملات مرگبار تروریستی» مشارکت یا مسؤولیت داشته است و اکنون مولوی حبیب رحمان جانشین او شده است.

لطف الله عظیمی، والی این ولایت ضمن تایید خبر کشته شدن حکمت گفت که نیروهای ائتلاف این حملهء‌ هوایی را اجرا کرده اند.

فقیر محمد جوزجانی، قوماندان امنیه ولایت جوزجان با بیان این که مرگ حکمت «یک ضربه سهمگین» بر داعش در شمال بود، افزود که «او بنیانگذار [داعش] در شمال افغانستان بوده و جنگجویان را استخدام کرده است.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج