|

یکجا شدن باشنده گان جوزجان با «جنبش صلح مردم» علیه طالبان

سلام تایمز

جوزجان -- طلوع نیوز جمعه (۳۱ حمل) گزارش داد که باشنده گان ولایت جوزجان در چوکات «جنبش صلح مردم» بر ضد خشونت جنگجویان یک کمپ تحصن را برپا کردند.

ده ها تن از باشنده گان ولایت هلمند بتاریخ ۴ حمل -- یک روز بعد از انفجار یک موتر بم در خارج از یک ستادیوم در این شهر که ۱۷ کشته و ۵۵ زخمی ملکی بر جای گذاشت -- در لشکرگاه این جنبش را با یک تحصن شروع کردند.

هدف از این مظاهره ها که در سطح کشور گسترش یافته اند، تشویق طالبان به صلح و توقف کشتار مردم ملکی است.

غلامعلی، یک فعال که در تحصن جوزجان اشتراک کرده است، گفت: «ما با این حرکت می خواهیم باشنده گان هلمند را حمایت کنیم. مردم به صلح محتاج استند.»

شکوفه اورین، یک فعال دیگر گفت: «هدف ما این است که ما صلح می خواهیم. مردم از جنگ خسته شده اند. ما از طریق این کمپ می خواهیم از گروه های مسلح مخالف حکومت درخواست کنیم تا جنگ و کشتار [مردم ملکی] را متوقف کنند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج