|

کشته شدن ۱۱ طفل در انفجار انتحاری در قندهار

خبرگزاری فرانسه

قندهار -- به گفته مسؤولین در اثر یک انفجار انتحاری بالای یک کاروان نظامی خارجیان در جنوب افغانستان بروز دوشنبه (۱۰ ثور) حداقل ۱۱ طفل که در نزدیک محل انفجار بودند، کشته شدند.

قاسم افغان، سخگوی پولیس این ولایت به خبرگزاری فرانسه گفت که شانزده تن دیگر به شمول اعضای نیروهای امنیتی افغانستان در اثر انفجار این موتربم در ولایت قندهار به قتل رسیدند.

سید عزیز احمد عزیزی، سخنگوی والی قندهار گفت که پنج عسگر رومانیایی و دو افسر پولیس افغان در میان زخمیان استند. در این حال، ماموریت حمایت قاطع ناتو تعداد رومانی های زخمی را هشت نفر اعلان کرده است.

کسی مسؤولیت این حمله را به دوش نگرفته است.

جنرال جان نیکلسون،‌ قوماندان ارشد نیروهای ایالات متحده و ناتو در افغانستان گفت: «ما برای زخمی ها و برای افغان های بیگناه که جان شان بی دلیل بوسیله دشمنان افغانستان گرفته شد، غمگین استیم و دعا می کنیم.»

این حمله بعد از آن روی داد که دو انفجار انتحاری در کابل، پایتخت افغانستان، حد اقل ۲۵ نفر را از پا درآورده بود.

«دولت اسلامی» (داعش) مسؤولیت انفجارهای کابل را بر دوش گرفته است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج