|

ایالات متحده تأیید کرد که ۵۰ رهبر طالبان در حمله نیرو های ائتلاف در ولایت هلمند کشته شده اند

سلام تایمز

هلمند -- به گزارش خامه پرس مقامات اردوی ایالات متحده چهارشنبه (۹ جوزا) گفتند که هفته گذشته در اثر حمله راکتی نیرو های ائتلاف در جنوب ولایت هلمند حد اقل ۵۰ تن از رهبران طالبان کشته شدند.

دگرمن مارتین اودانل، سخنگوی نیرو های ائتلاف، گفت که یک سیستم راکتی با قابلیت جابه‌جایی بالا (HIMARS) و مجهز به قابلیت پرتاب راکت های هدایت شونده با سیستم جی‌پی‌اس یک موضع فرماندهی و کنترول را که از مکان های ملاقات معروف رهبران ارشد طالبان بود، از بین برده است.

او گفت که تعداد زیادی رهبران طالبان کشته شده و اشتراک آنان در پلان ریزی برای یک سلسله حملات به این معنی است که صدمه وارده [به طالبان] در اثر این حمله «فراتر از ولایت هلمند حس خواهد شد.»

نیروهای ایالات متحده و افغانستان هفته قبل در یک خبرنامه گفتند که در تاریخ ۴ جوزا یک حمله با سیستم راکتی متذکره «یک مرکز فرماندهی و کنترول رهبران ارشد طالبان» در ولسوالی موسی قلعه را هدف قرار داده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

نیروهای امنیتی در ننگرهار اراضی ارزشمند را که از مدت ها قبل زیر کنترول طالبان بودند، بازپس گرفتند

جنگجویان طالبان سال ها بر یک ساحه در ولسوالی باتی‌کوت تسلط داشتند و حاصلات زراعتی را تصرف می کردند و باشنده های محلی را به حال خود رها می کردند تا برای ارتزاق شان تقلا کنند.

نظرسنجی

شما انتخابات پارلمانی اخیر افغانستان را چطور توصیف می کنید؟

مشاهدۀ نتایج