|

ایالات متحده تأیید کرد که ۵۰ رهبر طالبان در حمله نیرو های ائتلاف در ولایت هلمند کشته شده اند

سلام تایمز

هلمند -- به گزارش خامه پرس مقامات اردوی ایالات متحده چهارشنبه (۹ جوزا) گفتند که هفته گذشته در اثر حمله راکتی نیرو های ائتلاف در جنوب ولایت هلمند حد اقل ۵۰ تن از رهبران طالبان کشته شدند.

دگرمن مارتین اودانل، سخنگوی نیرو های ائتلاف، گفت که یک سیستم راکتی با قابلیت جابه‌جایی بالا (HIMARS) و مجهز به قابلیت پرتاب راکت های هدایت شونده با سیستم جی‌پی‌اس یک موضع فرماندهی و کنترول را که از مکان های ملاقات معروف رهبران ارشد طالبان بود، از بین برده است.

او گفت که تعداد زیادی رهبران طالبان کشته شده و اشتراک آنان در پلان ریزی برای یک سلسله حملات به این معنی است که صدمه وارده [به طالبان] در اثر این حمله «فراتر از ولایت هلمند حس خواهد شد.»

نیروهای ایالات متحده و افغانستان هفته قبل در یک خبرنامه گفتند که در تاریخ ۴ جوزا یک حمله با سیستم راکتی متذکره «یک مرکز فرماندهی و کنترول رهبران ارشد طالبان» در ولسوالی موسی قلعه را هدف قرار داده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج