|

ایالات متحده تأیید کرد که ۵۰ رهبر طالبان در حمله نیرو های ائتلاف در ولایت هلمند کشته شده اند

سلام تایمز

هلمند -- به گزارش خامه پرس مقامات اردوی ایالات متحده چهارشنبه (۹ جوزا) گفتند که هفته گذشته در اثر حمله راکتی نیرو های ائتلاف در جنوب ولایت هلمند حد اقل ۵۰ تن از رهبران طالبان کشته شدند.

دگرمن مارتین اودانل، سخنگوی نیرو های ائتلاف، گفت که یک سیستم راکتی با قابلیت جابه‌جایی بالا (HIMARS) و مجهز به قابلیت پرتاب راکت های هدایت شونده با سیستم جی‌پی‌اس یک موضع فرماندهی و کنترول را که از مکان های ملاقات معروف رهبران ارشد طالبان بود، از بین برده است.

او گفت که تعداد زیادی رهبران طالبان کشته شده و اشتراک آنان در پلان ریزی برای یک سلسله حملات به این معنی است که صدمه وارده [به طالبان] در اثر این حمله «فراتر از ولایت هلمند حس خواهد شد.»

نیروهای ایالات متحده و افغانستان هفته قبل در یک خبرنامه گفتند که در تاریخ ۴ جوزا یک حمله با سیستم راکتی متذکره «یک مرکز فرماندهی و کنترول رهبران ارشد طالبان» در ولسوالی موسی قلعه را هدف قرار داده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

تشدید درگیری های طالبان و داعش همزمان با مشاهده علائم اختلاف در هر دو طرف توسط جاسوسان شان

در زمانی که طالبان و داعش با ترس و هراس مضاعف کوشش می کنند جاسوسان حاضر در صفوف شان را تصفیه کنند، مقامات نظامی می گویند که نیروهای افغانستان عملیات قاطع برق آسا را بر ضد هر دو گروه تطبیق کرده اند.

نظرسنجی

شما فکر می کنید که چقدر احتمال دارد که تلاش های صلح در حال حاضر موفق شود؟

مشاهدۀ نتایج