|

کشته شدن ۲ تن در یک انفجار در مرکز ثبت رای دهنده گان در بغلان

خبرگزاری فرانسه

قندوز -- به گفتهء مقامات رسمی، انفجار یک بم در یک مرکز ثبت نام رای دهنده گان در شمال افغانستان بروز چهارشنبه (۱۶ جوزا) به کشته شدن حد اقل دو نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر منجر شد.

محمود حقمل، سخنگوی والی این ولایت به خبرگزاری فرانسه گفت که این بم در یک مکتب که بحیث یک مرکز ثبت نام رای دهنده گان در پلخمری، مرکز ولایت بغلان، استفاده می شد، جابجا شده بود.

او گفت: «یک افسر پولیس و یک کارمند کمیسیون انتخابات کشته و دو پولیس دیگر نیز زخمی شدند.»‌

هیچ کس مسؤولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است، اما طالبان و «دولت اسلامی» (داعش) گفته اند که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها را که مطابق برنامه قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، مختل خواهند کرد.

بتاریخ ۲ ثور، یک بم گذار انتحاری خودش را در بیرون یک مرکز ثبت نام در کابل منفجر کرد و موجب مرگ ۶۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر شد.

تا روز سه شنبه (۱۵ جوزا) بیش از ۵.۲ ملیون رای دهنده نزد کمیسیون مستقل انتخابات که بر روند انتخابات نظارت دارد، ثبت نام کرده اند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج