|

گفتگوی لوی درستیز پاکستان با رییس جمهور غنی در کابل در مورد امنیت

سلام تایمز

کابل -- دفتر رییس جمهور اشرف غنی در یک خبرنامه گفته است که رییس جمهور بروز سه شنبه ۲۲ جوزا با جنرال قمر جاوید بجوا، لوی درستیز پاکستان دیدار کرد و در مورد امنیت کشورهای شان گفتگو کردند.

در خبرنامه آمده است که دو طرف اجرای طرح اقدام افغانستان - پاکستان برای صلح، مبارزه با تروریزم و خشونت، و پروسهء صلح به رهبری افغانستان را مورد گفتگو قرار دادند.

بجوا در ماه دلو برای ملاقات با روسای ارشد نظامی منطقه و همچنان قوماندان فرماندهی مرکزی ایالات متحده جنرال جوزف ووتل از کابل بازدید کرد.

به گزارش جیو نیوز،‌ داکتر محمد فیصل، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان شنبه (۱۹ جوزا) با اشاره به آتش بس اعلام شده اخیر بین حکومت افغانستان و طالبان به مناسبت عید بار دیگر بر حمایت پاکستان از «ابتکارات صلح اخیر در افغانستان» تاکید کرد.

او گفت:‌‌‌ «ما مخصوصاً از همه کوشش های مربوط به افغان ها و تحت رهبری افغان به هدف برقراری صلح ثبات در افغانستان حمایت می کنیم.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج