|

طالبان در یک کمین ولسوال کوهستان را کشتند و آتش بس حکومت را نقض کردند

خبرگزاری فرانسه

مزار شریف -- مسؤولین محلی سه شنبه (۲۲ جوزا) گفتند که جنگجویان طالبان برغم شروع یک آتش بس حکومت افغانستان یک ولسوال را کشتند و کنترول این ساحه را بدست گرفتند.

رئیس جمهور اشرف غنی بتاریخ ۱۷ جوزا اعلام کرد که پولیس و نیروهای نظامی افغانستان برای مدت هشت روز، یعنی از ۲۲ تا ۲۹ جوزا، جنگ با طالبان را متوقف خواهند کرد.

اما طالبان موافقت کرد که فقط طی سه روز اول عید فطر، که انتظار می رود از ۲۵ جوزا شروع شود، این آتش بس را رعایت نماید.

درگیری های شدید میان نیروهای امنیتی افغانستان و مردان مسلح طالبان در فاریاب و سرپل به وقوع پیوست و مسؤولین گزارش دادند که طرفین تعداد نامشخص تلفات داده اند.

جاوید بیدار، سخنگوی والی ولایت فاریاب، به خبرگزاری فرانسه گفت که ولسوال کوهستان ولایت فاریاب و هشت افغان دیگر در یک کمین شبانه را کشتند. او طالبان را در این رابطه مقصر دانست.

وی گفت که جنگجویان کنترول این ولسوالی را بدست گرفته اند. نبی جان خلیل، قوماندان امنیه این ولایت نیز این خبر را تأیید کرده است.

ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل گفته است که درگیری در ولسوالی صیاد ادامه داشته است.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما درخواست نیروهای پشتیبانی بیشتر کرده ایم.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج