|

ادامه عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی افغانستان در غزنی

سلام تایمز

کابل -- به گفتهء ماموریت حمایت قاطع تحت هدایت ناتو در افغانستان نیروهای افغان سه شنبه (۲۳ اسد)‌ به تصفیه شهر غزنی از متباقی جنگجویان طالبان ادامه دادند.

جنگجویان طالبان بتاریخ (۱۹ اسد) یک حمله را بالای این شهر اجرا کردند. اما حملات هوایی قوای ائتلاف آنها را به عقب راند و بیش از ۱۵۰ جنگجو را از پا درآورد.

ماموریت حمایت قاطع ناتو شام سه شنبه در یک توئیت نوشت: «شهر غزنی تحت کنترل حکومت افغانستان مانده است. نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان به جرای عملیات های تصفیوی شان ادامه می دهند.»

به گزارش طلوع نیوز، دگرمن مارتین اودانل، سخنگوی این ماموریت، سه شنبه در یک خبرنامه جداگانه گفت که «امروز، تا اکنون هیچ گونه فعالیت دشمن گزارش نشده است.»

وی افزود: «طالبان که به دروغ و مکررا ادعا می کنند که مردم ملکی را هدف قرار نمی دهند، مردمان بیگناه را اعدام کرده، خانه ها را ویران نموده، یک مارکیت را به آتش کشیده، و شرایط بروز یک بحران بشری احتمالی را ایجاد کرده اند.»‌

خبرگزاری فرانسه به نقل از سازمان ملل متحد گزارش داد که بنا بر گزارش های تایید نشده، تلفات مردم ملکی بیش از ۱۰۰ بوده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

نیروهای امنیتی در ننگرهار اراضی ارزشمند را که از مدت ها قبل زیر کنترول طالبان بودند، بازپس گرفتند

جنگجویان طالبان سال ها بر یک ساحه در ولسوالی باتی‌کوت تسلط داشتند و حاصلات زراعتی را تصرف می کردند و باشنده های محلی را به حال خود رها می کردند تا برای ارتزاق شان تقلا کنند.

نظرسنجی

شما انتخابات پارلمانی اخیر افغانستان را چطور توصیف می کنید؟

مشاهدۀ نتایج