|

ادامه عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی افغانستان در غزنی

سلام تایمز

کابل -- به گفتهء ماموریت حمایت قاطع تحت هدایت ناتو در افغانستان نیروهای افغان سه شنبه (۲۳ اسد)‌ به تصفیه شهر غزنی از متباقی جنگجویان طالبان ادامه دادند.

جنگجویان طالبان بتاریخ (۱۹ اسد) یک حمله را بالای این شهر اجرا کردند. اما حملات هوایی قوای ائتلاف آنها را به عقب راند و بیش از ۱۵۰ جنگجو را از پا درآورد.

ماموریت حمایت قاطع ناتو شام سه شنبه در یک توئیت نوشت: «شهر غزنی تحت کنترل حکومت افغانستان مانده است. نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان به جرای عملیات های تصفیوی شان ادامه می دهند.»

به گزارش طلوع نیوز، دگرمن مارتین اودانل، سخنگوی این ماموریت، سه شنبه در یک خبرنامه جداگانه گفت که «امروز، تا اکنون هیچ گونه فعالیت دشمن گزارش نشده است.»

وی افزود: «طالبان که به دروغ و مکررا ادعا می کنند که مردم ملکی را هدف قرار نمی دهند، مردمان بیگناه را اعدام کرده، خانه ها را ویران نموده، یک مارکیت را به آتش کشیده، و شرایط بروز یک بحران بشری احتمالی را ایجاد کرده اند.»‌

خبرگزاری فرانسه به نقل از سازمان ملل متحد گزارش داد که بنا بر گزارش های تایید نشده، تلفات مردم ملکی بیش از ۱۰۰ بوده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

تشدید درگیری های طالبان و داعش همزمان با مشاهده علائم اختلاف در هر دو طرف توسط جاسوسان شان

در زمانی که طالبان و داعش با ترس و هراس مضاعف کوشش می کنند جاسوسان حاضر در صفوف شان را تصفیه کنند، مقامات نظامی می گویند که نیروهای افغانستان عملیات قاطع برق آسا را بر ضد هر دو گروه تطبیق کرده اند.

نظرسنجی

شما فکر می کنید که چقدر احتمال دارد که تلاش های صلح در حال حاضر موفق شود؟

مشاهدۀ نتایج