|

غنی: «صلح امکان پذیر است»

سلام تایمز

کابل -- رئیس جمهور اشرف غنی در یک مصاحبه با وایس نیوز با اشاره به اقدامات اخیر خود در زمینه صلح با طالبان گفت: «برای اولین بار، صلح در افغانستان واقعا امکان پذیر است.»

غنی گفت که آتش‌بس عید فطر که در ماه جوزا توسط هر دو، حکومت و طالبان مراعات شد، درخواست مردم برای صلح را به اثبات رساند. غنی در این رابطه به صحنه های اشاره کرد که در آن مردم ملکی از ستیزه جویان بازدید کننده از قریه ها و شهرها استقبال می کردند.

غنی در یک مصاحبه با وایس نیوز که پنجشنبه (۲۲ سنبله) نشر یافت، گفت: «این آتش‌بس نشان داد که این کشور برای آشتی آماده است. ما پیشنهاد می کنیم که بر اختلافات و دشمنی های گذشته غلبه کنیم و به راه ادامه دهیم و من فکر می کنم که این صادقانه است؛ زیرا اگر آنها بر یک پیروزی نظامی اصرار کنند، افغان ها چنین چیزی را نخواهند پذیرفت.»

در همین حال، غنی که روز پنجشنبه در یک تجمع در کابل سخن می گفت بار دیگر بر مؤثریت ستراتیژی ایالات متحده برای افغانستان و جنوب آسیا تاکید کرد.

به گزارش طلوع نیوز، غنی گفت: «ستراتیژی ایالات متحده ... همان چیزی است که مردم افغانستان ۴۰ سال منتظر اش بودند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

کنترل طالبان بر تجارت پسته در غرب افغانستان «نگران کننده» است

مسؤولین محلی از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان می خواهند تا در مزارع پسته گزمه کنند تا عایدات حاصله از آن بدست مردم عادی افغانستان بازگردد.

نظرسنجی

کشته شدن چهارمین رهبر «دولت اسلامی» (داعش) در افغانستان چه تأثیری بر آینده این گروه دارد؟

مشاهدۀ نتایج