|

استقبال باشنده های بلخ از راهپیمایان صلح هلمند در مزارشریف

سلام تایمز

مزارشریف -- به گزارش طلوع نیوز، اعضای جنبش صلح مردم، که یک گروه متشکل از فعالان صلح است،‌ جمعه (۲۳ سنبله) در هنگام ورود به مزارشریف از سوی باشنده ها و اعضای شورای ولایتی بلخ مورد استقبال قرار گرفتند.

راهپیمایان صلح پس از ترک کابل به مدت ۳۴ روز پای برهنه راه رفتند تا به مزارشریف برسند.

این فعالان زمانی که در میدان فردوسی تجمع کردند،‌ گفتند که همه کسانی که در مسیرشان از کابل تا مزارشریف یا آنها ملاقات کرده اند،‌ خواستار صلح و خاتمه جنگ افغانستان بودند.

اقبال خیبر، رهبر حرکت صلح، گفت: «نیرویی بزرگتر از نیروی خداوند متعال وجود ندارد. ما با در نظر گرفتن این مهم، خانه های مان را ترک کردیم تا مردم را به یکدیگر نزدیک کنیم و ندای صلح خواهی مان را سر دهیم.»

حرکت صلح مردم بتاریخ ۲۲ ثور، راهپیمایی صلح اش را آغاز کرد. در آن تاریخ اشتراک کننده گان راهپمایی ۷۰۰ کیلومتری شان را از لشکرگاه در ولایت هلمند تا کابل آغاز کردند. این راهپیمایی پس از آن شروع شد که انفجار یک موتر بم در بیرون یک ورزشگاه محلی در لشکرگاه به کشته شدن حد اقل ۱۷ نفر از مردم ملکی و زخمی شدن ۵۵ نفر دیگر منجر گردید.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

نیروهای امنیتی در ننگرهار اراضی ارزشمند را که از مدت ها قبل زیر کنترول طالبان بودند، بازپس گرفتند

جنگجویان طالبان سال ها بر یک ساحه در ولسوالی باتی‌کوت تسلط داشتند و حاصلات زراعتی را تصرف می کردند و باشنده های محلی را به حال خود رها می کردند تا برای ارتزاق شان تقلا کنند.

نظرسنجی

شما انتخابات پارلمانی اخیر افغانستان را چطور توصیف می کنید؟

مشاهدۀ نتایج