|

غنی در کنار جامعه شیعیان ایستاده است

سلام تایمز

کابل -- رئیس جمهور اشرف غنی با سخنرانی در یک مراسم ویژه روز عاشورا در ساحه دشت برچی کابل پنجشنبه (۲۹ سنبله) بار دیگر حملات اخیر بر شیعیان در کابل را محکوم کرد و از افغان ها خواست تا در مقابل پلان دشمنان برای راه اندازی جنگ فرقه ای متحد شوند.

در متن سخنرانی غنی که از سوی دفتر وی نشر یافته آمده است: «خون سنی و خون شیعه هر دو یک رنگ دارند و سرنوشت تاجیک، پشتون، و گروه های دیگر با هم مرتبط می باشد.»

بنا بر اظهارات نشر یافته بود، غنی گفت: «ما باید در این نبرد در کنار یکدیگر بایستیم، دست در دست یکدیگر بنهیم، و در برابر اختلافات و اشتقاق ایجاد شده بنام دین و مذهب، لسان، و قومیت هوشیار باشیم.»

بنا بر یک بیانیه نشر شده توسط دفتر مطبوعاتی غنی بروز سه شنبه (۲۷ سنبله)، مقامات گفته اند که در هفته های اخیر شیعیان افغان شاهد افزایش خشونت بر ضد جامعه خود بوده اند. نیروهای افغان ۲۶ فرد مظنون به عضویت در «دولت اسلامی» (داعش) را در کابل و قبل از آن که بتوانند حملات انتحاری پلان گذاری شده شان را در عاشورا انجام دهند، دستگیر کردند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

طالبان در فاریاب زنان و اطفال را در سرمای شدید از خانه هایشان بیرون کشیدند

این جنگجویان طالبان قریب به ۲۰۰ فامیل را که خانواده های شان در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان خدمت می کنند را برغم سرمای شدید از خانه های شان بیرون کشیده اند.

نظرسنجی

شما فکر می کنید که چقدر احتمال دارد که تلاش های صلح در حال حاضر موفق شود؟

مشاهدۀ نتایج