|

طالبان ۱۴ عضو تیم مذاکره کننده برای مذاکرات صلح با آمریکا را معرفی کردند

خبرگزاری فرانسه

کابل -- طالبان روز سه شنبه (۲۳ دلو) اعلام کرد که یک تیم ۱۴ نفره بشمول پنج زندانی سابق خلیج گوانتانامو و یک جنگجوی برجسته زندانی در افغانستان، با مذاکره کنندگان ایالات متحده در این ماه در دوحه قطر ملاقات خواهند کرد.

زلمی خلیل زاد، نماینده مخصوص ایالات متحده برای صلح افغانستان مذاکرات گسترده ای با طالبان جهت پایان دادن به جنگ ۱۷ ساله در افغانستان انجام داده است و انتظار می رود یک دور دیگر از مذاکرات در ماه حوت برگزار شود.

این گروه مذاکره کننده بزرگتر که توسط ستیزه جویان معرفی شده، شامل انس حقانی، که در سال ۲۰۱۴ دستگیر شد و برادر بزرگتر وی معاون رهبر طالبان و رئیسشبکه حقانی بود. او همان جنگجوی زندانی در افغانستان است.

هارون چخانسوری، سخنگوی رئیس جمهور اشرف غنی، در توئیتر گفت: «انس حقانی در زندان است و هنوز کدام تصمیم جهت آزادی او گرفته نشده است.»‌

«مردم افغانستان می توانند مطمئن باشند که عدالت تضمین خواهد شد.»

خلیل زاد، که آخرین بار با ستیزه جویان در ماه جدی دیدار کرد، گفت که او امیدوار است تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری در ماه سرطان با طالبان به یک توافق دست یابد.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 2

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

طالبان در فاریاب زنان و اطفال را در سرمای شدید از خانه هایشان بیرون کشیدند

این جنگجویان طالبان قریب به ۲۰۰ فامیل را که خانواده های شان در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان خدمت می کنند را برغم سرمای شدید از خانه های شان بیرون کشیده اند.

نظرسنجی

شما فکر می کنید که چقدر احتمال دارد که تلاش های صلح در حال حاضر موفق شود؟

مشاهدۀ نتایج