|

اقدام تلافی جویانهء نیروهای امنیتی پس از کشته شدن یک ولسوال در غزنی توسط طالبان

خبرگزاری فرانسه

غزنی -- پس از یک حملهء طالبان در ولایت غزنی و کشته شدن حد اقل هفت تن از منسوبین دولتی به شمول یک ولسوال، نیروهای امنیتی با حملات هوایی و عملیات زمینی به آنها پاسخ دادند.

به گفتهء مقامات رسمی، جنگجویان طالب پنجشنبه (۲۳ حمل) پیش از طلوع بالای ساختمان ولسوالی خواجه عمری حمله کردند.

محمد عارف نوری، سخنگوی والی این ولایت، به خبرگزاری فرانسه گفت که علی شمس دوست، ولسوال این ولسوالی و شش افسر پولیس کشته و ده افسر استخباراتی زخمی شدند.

به گزارش رسانه های محلی، نوری گفت که نیروهای افغان اواخر پنجشنبه در واکنش به این حمله یک حمله هوایی و زمینی را آغاز کردند و حد اقل ۳۸ جنگجو را کشته و ۳۰ نفر دیگر را زخمی نمودند.

رمضان علی محسنی، معاون قوماندان امنیه این ولایت به خبرگزاری فرانسه گفت که جنگجویان با استفاده یک زینه از دیوار ساختمان بالا رفتند و تعداد کشته شده گان را ۱۳ نفر اعلام کرد و افزود که ده ها جنگجوی طالب نیز کشته شدند.

مقامات افغان معمولاً بعد از یک حمله ارقام متناقض از تلفات را ارائه می کنند.

محسنی افزود: «این حمله پایان یافته است و این ولسوالی پس از اعزام سریع نیروهای پشتیبانی به محل تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.»

گروهء‌ طالبان در یک پیام واتس اپ به خبرنگاران مسؤولیت این حمله را بر دوش گرفته است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج