|

اقدام تلافی جویانهء نیروهای امنیتی پس از کشته شدن یک ولسوال در غزنی توسط طالبان

خبرگزاری فرانسه

غزنی -- پس از یک حملهء طالبان در ولایت غزنی و کشته شدن حد اقل هفت تن از منسوبین دولتی به شمول یک ولسوال، نیروهای امنیتی با حملات هوایی و عملیات زمینی به آنها پاسخ دادند.

به گفتهء مقامات رسمی، جنگجویان طالب پنجشنبه (۲۳ حمل) پیش از طلوع بالای ساختمان ولسوالی خواجه عمری حمله کردند.

محمد عارف نوری، سخنگوی والی این ولایت، به خبرگزاری فرانسه گفت که علی شمس دوست، ولسوال این ولسوالی و شش افسر پولیس کشته و ده افسر استخباراتی زخمی شدند.

به گزارش رسانه های محلی، نوری گفت که نیروهای افغان اواخر پنجشنبه در واکنش به این حمله یک حمله هوایی و زمینی را آغاز کردند و حد اقل ۳۸ جنگجو را کشته و ۳۰ نفر دیگر را زخمی نمودند.

رمضان علی محسنی، معاون قوماندان امنیه این ولایت به خبرگزاری فرانسه گفت که جنگجویان با استفاده یک زینه از دیوار ساختمان بالا رفتند و تعداد کشته شده گان را ۱۳ نفر اعلام کرد و افزود که ده ها جنگجوی طالب نیز کشته شدند.

مقامات افغان معمولاً بعد از یک حمله ارقام متناقض از تلفات را ارائه می کنند.

محسنی افزود: «این حمله پایان یافته است و این ولسوالی پس از اعزام سریع نیروهای پشتیبانی به محل تحت کنترل نیروهای امنیتی قرار دارد.»

گروهء‌ طالبان در یک پیام واتس اپ به خبرنگاران مسؤولیت این حمله را بر دوش گرفته است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


در این عکس که بتاریخ ۱۲ جوزا ۱۳۹۵ گرفته شده بند سلما در چشت شریف ولایت هرات نزدیک به سرحد میان افغانستان و ایران نشان داده شده است. ایران که این سد را برای منافع خود زیانبار میداند، با طالبان افغان دستور داده است تا به این پروژه های انکشافی حمله کنند. [عارف کریمی/ خبرگزاری فرانسه]

تهران برای هدف قرار دادن پروژه های زیربنایی افغانستان و تضعیف کابل از طالبان استفاده میکند

مقامات افغان و اعضای سابق طالبان می گویند که طالبان بر اساس اوامر دریافت شده از تهران در پی ایجاد اخلال در پروژه های کلیدی زیربنایی در افغانستان استند تا بتوانند کشور را عقب مانده نگهدارند.

نظرسنجی

آیا شما فکر می کنید پلان صلح رئیس جمهور اشرف غنی که اخیراً اعلام شده می تواند طالبان را پای میز مذاکره بیاورد؟

مشاهدۀ نتایج