تروریسم

|

در یک حملهء انتحاری در نزدیکی وزارت احیا و انکشاف دهات در کابل ۱۳ تن کشته و ۳۱ تن زخمی شدند

خبرگزاری فرانسه


بعد از آنکه یک مهاجم انتحاری بتاریخ ۲۱ جوزا خودش را در بین کارکنان وزارت احیا و انکشاف دهات منفجر کرد، یک زن افغان زخمی که در شفاحانه استقلال در کابل تحت تداوی است،‌ به یک آمبولانس منتقل می شود. [وکیل کوهسار/ خبرگزاری فرانسه]

بعد از آنکه یک مهاجم انتحاری بتاریخ ۲۱ جوزا خودش را در بین کارکنان وزارت احیا و انکشاف دهات منفجر کرد، یک زن افغان زخمی که در شفاحانه استقلال در کابل تحت تداوی است،‌ به یک آمبولانس منتقل می شود. [وکیل کوهسار/ خبرگزاری فرانسه]

کابل -- یک مهاجم انتحاری دوشنبه (۲۱ جوزا) خودش را در بیرون از یک وزارت در کابل منفجر کرد و در نتیجه ۱۳ نفر کشته و ۳۱ نفر زخمی شدند.

به گفته مقامات پولیس و وزارت صحت عامه، این حمله در دروازه اصلی وزارت احیا و انکشاف دهات صورت گرفت.

فریدون آژند،‌ سخنگوی وزارت احیا و انکشاف دهات که در زمان حمله داخل ساختمان بود، گفت که کارمندان در حدود ساعت ۱ بجه پس از چاشت در دروازه ورودی ساختمان جمع شده و منتظر یک بس بودند تا آنها را به منزل ببرد که فرد بم گذار انتحاری خودش را در میان جمعیت منفجر کرد.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «بدبختانه ما تعداد از همکاران مان را از دست داده ایم.»

آژند به خبرگزاری فرانسه گفت که در این انفجار ۱۳ نفر کشته و ۳۱ تن دیگر زخمی شدند. یک داکتر که در یک شفاخانه بسیاری از این قربانیان را تداوی می کند نیز آمار متذکره را تایید کرده است.

حشمت ستانکزی، سخنگوی پولیس کابل گفت که تعدادی زن نیز در میان کشته شده گان است.

قبول مسؤولیت توسط داعش

«دولت اسلامی» (داعش) در آژانس تبلیغاتی خود اعماق مسؤولیت این اقدام را بر دوش گرفته است.

این انفجار یک روز قبل از تاریخی که انتظار می رود آتشبس حکومت با طالبانآغاز شود، اتفاق افتاده است. داعش و سایر گروه های بین المللی تروریستی شامل این آتش بس نیستند.

ستانکزی گفت که در یک حادثه جداگانه بروز دوشنبه یک انفجار در منزلی در کابل یک کشته و سه زخمی به جای گذاشت.

سه زخمی بعد از آن که پولیس مواد انفجاری، به شمول واسکت های انتحاری، را کشف کرد، بازداشت شدند. ظن آن می رود که این مواد انفجاری قرار بوده توسط جنگجویان که پلان داشتند بر شهر حمله کنند، استفاده شود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج