|

حکومت افغانستان در کنفرانس مسکو اشتراک نخواهد کرد

سلام تایمز

کابل -- یک سخنگوی وزارت خارجه افغانستان چهارشنبه (۳۱ اسد) گفت که حکومت افغانستان در گفتگوهای صلح که قرار است بتاریخ ۱۳ سنبله در مسکو برگزار شود، اشتراک نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری آریانا، سبقت احمدی گفت: «ما روشن ساخته ایم که پروسه صلح باید تحت رهبری جمهوری اسلامی افغانستان برگزار شود ... هر رویداد که در افغانستان برگزار می شود و با انتظار می رود که در آن در مورد افغانستان گفتگو شود، باید افغان محور باشد.»

رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی به نقل از یک مقام وزارت خارجه که نام او گرفته نشد، گزارش داد که حکومت افغانستان می خواهد با طالبان بدون مداخله مستقیم کشورهای خارجی «مذاکرات مستقیم برقرار کند.»

سایر کشورهای دعوت شده به مذاکرات مسکو شامل چین، هند، ایران، پاکستان، و پنج جمهوری آمریکای مرکزی می باشند.

هنوز مشخص نیست که آیا هیچ یک از این کشورها اشتراک خواهند کرد یا نه.

به گزارش رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، تایید کرده که طالبان اشتراک خواهند کرد.

شیر محمد عباس ستانیک‌زی، رئیس دفتر سیاسی طالبان در دوحه قطر، احتمالا ریاست این هیات گروه شبه نظامی را بر عهده خواهد داشت.

به گزارش الجزیره، دفتر محمد حنیف اتمر،‌ مشاور امنیت ملی افغانستان، چهارشنبه اعلام کرد که وی به الکساندر مانتیدسکی، سفیر روسیه در افغانستان، گفت که کرملین باید «بر طالبان فشار اعمال نماید تا آنها مذاکره با حکومت افغانستان را شروع کنند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

نیروهای امنیتی در ننگرهار اراضی ارزشمند را که از مدت ها قبل زیر کنترول طالبان بودند، بازپس گرفتند

جنگجویان طالبان سال ها بر یک ساحه در ولسوالی باتی‌کوت تسلط داشتند و حاصلات زراعتی را تصرف می کردند و باشنده های محلی را به حال خود رها می کردند تا برای ارتزاق شان تقلا کنند.

نظرسنجی

شما انتخابات پارلمانی اخیر افغانستان را چطور توصیف می کنید؟

مشاهدۀ نتایج