|

ازبکستان برای میزبانی مذاکرات صلح افغانستان آماده است

کاروانسرای

تاشکند -- به گزارش رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، وزارت خارجهٔ ازبکستان دوشنبه (۲۸ جوزا) تأیید کرد که برای میزبانی مذاکرات صلح احتمالی حکومت افغانستان و طالبان آماده است.

این وزارت در یک خبرنامه گفت: «وزارت خارجه آمادگی کامل خود برای ایجاد همه شرایط ضروری جهت برگزاری مذاکرات مستقیم بین حکومت افغانستان و جنبش طالبان در خاک ازبکستان را تأیید می کند.»

این وزارت افزوده است که پیشاپیش «تماس های ضروری را انجام داده و جلسات کاری را با نماینده های بلندپایهٔ طالبان برگزار کرده است.»

طالبان هفته گذشته با یک آتش‌بس طی سه روز اول عید -- ۲۵ تا ۲۷ جوزا -- موافقت کرد و از آن زمان حاضر به تمدید آن نشده است. در همین حال، حکومت افغانستان آتش‌بس هشت روزه خود را که قرار بود سه شنبه شب (۲۹ جوزا) خاتمه یابد، به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید کرد.

خبرنامه این وزارت ابراز امیدواری کرد که این آتش‌بس ها «به صورت دائم تمدید شوند.»

در اوایل ماه حوت، شوکت میرزایف، رئیس جمهور ازبکستان در جریان یک کنفرانس صلح بین المللی برای افغانستان در تاشکند پیشنهاد داد تا میزبان صلح بین حکومت افغانستان و طالبان باشد.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

کنترل طالبان بر تجارت پسته در غرب افغانستان «نگران کننده» است

مسؤولین محلی از حکومت و نیروهای امنیتی افغانستان می خواهند تا در مزارع پسته گزمه کنند تا عایدات حاصله از آن بدست مردم عادی افغانستان بازگردد.

نظرسنجی

کشته شدن چهارمین رهبر «دولت اسلامی» (داعش) در افغانستان چه تأثیری بر آینده این گروه دارد؟

مشاهدۀ نتایج