|

افغانستان ممنوعیت کوتاه مدت استفاده از واتس اپ و تلگرام را لغو کرد

خبرگزاری فرانسه

کابل -- افغانستان دوشنبه (۱۵ عقرب) یک ممنوعیت موقت استفاده از واتس اپ و تلگرام را بعد از اعتراضات کاربران رسانه های اجتماعی لغو کرد. آنها این اقدام را حمله به آزادی بیان قلمداد کرده بودند.

وزارت مخابرات هفتهء قبل اعلان کرد که شرکت های ارائه دهندهء انترنت از سازمان تنظیم مقررات این صنعت دستور گرفته بودند که این اپلیکشن های پیام رسانی محبوب را از ۱۰ تا ۲۹ عقرب مسدود کنند تا «مشکلات تخنیکی حل شود.»

اما عبدالله عبدالله در یک توئیت اعلان کرد که در جلسهء دوشنبه اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی تصمیم گرفته شد تا «هیچ ممنوعیت بر واتس اپ و تلگرام» اعمال نگردد.

در خبرنامه نشر شده توسط ارگ ریاست جمهوری آمده است که قانون اساسی افغانستان حق آزادی بیان را تضمین کرده و «دولت وحدت ملی متعهد به پاسداری از این ارزش ها است.»

اپلیکشین های واتس اپ و تلگرام که متعلق به فیسبوک استند به صورت گسترده توسط افغان ها -- به شمول جهادی های طالبان و «دولت اسلامی» (داعش) -- مورد استفاده قرار می گیرند و کوشش جهت مسدود کردن آنها موجی از خشم را در میان کاربران شان به راه انداخته بود.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 0

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


بتاریخ ۱۹ جدی، اعضای گروه سنگوریان همراه با نیروهای اردوی ملی افغانستان و پولیس محلی در ساحه لوی‌باغ، ولسوالی نادعلی ولایت هلمند، در یک عملیات تصفیوی شرکت کرده اند. [ضیاء ثامر]

گروهء سنگوریان: کابوس طالبان در هلمند

مسؤولین محل و بزرگان قومی می گویند که طالبان از ترس یک گروه سری مورد حمایت حکومت افغانستان که با جنگجویان مبارزه می کنند، وحشتزده اند و خواب شب ندارند.

نظرسنجی

چه قدر محتمل است که طالبان به موقع برای انتخابات پارلمانی در ماه میزان به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان بپیوندند؟

مشاهدۀ نتایج