|

پلان اقدام مشترک چوکات نو را برای همکاری میان افغانستان و پاکستان تعیین کرد

سلام تایمز

اسلام آباد -- به گزارش دان، پاکستان و افغانستان دوشنبه (۲۴ ثور) پلان اقدام مشترک افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی را که یک چوکات جدید برای تعامل است، راه اندازی کردند.

در یک خبرنامه مشترک نشر شده توسط وزیران خارجه پاکستان و افغانستان آمده است: «دو طرف توافق کردند که اجرای موثر و کامل این پلان اقدام در حصول به اهداف مشترک آنها به شمول از بین بردن تروریزم و دستیابی به صلح، ثبات، رفاه و انکشاف زنده گی مردم دو کشور کمک خواهد کرد.»

پاکستان و افغانستان بر سر هفت اصل این چوکات توافق کردند.

دو کشور علیه تهدیدات امنیتی به کشور دیگر اقدام خواهند کرد، استفاده از خاک شان توسط عناصر ضد حکومتی را منع خواهند کرد و از تخلفات سرحدی جلوگیری خواهند نمود.

در همین حال، دو کشور گفته اند که آنها اقدامات توافق شده را از طریق افسران ارتباطاتی انجام خواهند داد و به این ترتیب از نکوهش یکدیگر خودداری خواهند کرد، بلکه با استفاده از مکانیزم های این پلان اقدام نگرانی ها را برطرف کرده و کارگروه ها و مکانیزم های ضروری مشارکت را ایجاد خواهند کرد.

همچنان پاکستان تعهد کرده است تا در چوکات این پلان از تلاش صلح به رهبری افغانستان و متعلق به افغانستان حمایت کند.

حالا شش گروه کاری، ‌به شمول گروه های که همکاری های امنیتی و استخباراتی را پوشش می دهند، مصروف فعالیت می باشند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 2

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج