|

پلان اقدام مشترک چوکات نو را برای همکاری میان افغانستان و پاکستان تعیین کرد

سلام تایمز

اسلام آباد -- به گزارش دان، پاکستان و افغانستان دوشنبه (۲۴ ثور) پلان اقدام مشترک افغانستان-پاکستان برای صلح و همبستگی را که یک چوکات جدید برای تعامل است، راه اندازی کردند.

در یک خبرنامه مشترک نشر شده توسط وزیران خارجه پاکستان و افغانستان آمده است: «دو طرف توافق کردند که اجرای موثر و کامل این پلان اقدام در حصول به اهداف مشترک آنها به شمول از بین بردن تروریزم و دستیابی به صلح، ثبات، رفاه و انکشاف زنده گی مردم دو کشور کمک خواهد کرد.»

پاکستان و افغانستان بر سر هفت اصل این چوکات توافق کردند.

دو کشور علیه تهدیدات امنیتی به کشور دیگر اقدام خواهند کرد، استفاده از خاک شان توسط عناصر ضد حکومتی را منع خواهند کرد و از تخلفات سرحدی جلوگیری خواهند نمود.

در همین حال، دو کشور گفته اند که آنها اقدامات توافق شده را از طریق افسران ارتباطاتی انجام خواهند داد و به این ترتیب از نکوهش یکدیگر خودداری خواهند کرد، بلکه با استفاده از مکانیزم های این پلان اقدام نگرانی ها را برطرف کرده و کارگروه ها و مکانیزم های ضروری مشارکت را ایجاد خواهند کرد.

همچنان پاکستان تعهد کرده است تا در چوکات این پلان از تلاش صلح به رهبری افغانستان و متعلق به افغانستان حمایت کند.

حالا شش گروه کاری، ‌به شمول گروه های که همکاری های امنیتی و استخباراتی را پوشش می دهند، مصروف فعالیت می باشند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 2

0 دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه

نیروهای امنیتی در ننگرهار اراضی ارزشمند را که از مدت ها قبل زیر کنترول طالبان بودند، بازپس گرفتند

جنگجویان طالبان سال ها بر یک ساحه در ولسوالی باتی‌کوت تسلط داشتند و حاصلات زراعتی را تصرف می کردند و باشنده های محلی را به حال خود رها می کردند تا برای ارتزاق شان تقلا کنند.

نظرسنجی

شما انتخابات پارلمانی اخیر افغانستان را چطور توصیف می کنید؟

مشاهدۀ نتایج