|

رییس جمهور غنی بخاطر تلفات ملکی در حمله هوایی قندوز عذرخواهی کرد

خبرگزاری فرانسه

کابل -- اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان روز چهارشنبه (۲۶ ثور) از فامیل های افراد ملکی، که اکثراً اطفال بودند و در حمله نیروی هوایی کشور بر یک گردهمایی دینی در فضای باز با حضور رهبران ارشد طالبان در ماه گذشته برگزار شده بود، کشته شدند، عذرخواهی کرد.

بر بنیاد یک گزارش نشر شده بتاریخ ۱۷ ثور توسط ماموریت کمک سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، در حمله هوایی مورخ ۱۳حمل بر یک مراسم با شرکت صدها مرد و اطفال در ولسوالی دشت ارچی -- که یکی از مراکز قدرت طاللبان در ولایت قندوز است -- حد اقل ۳۶ افغان، به شمول ۳۰ طفل کشته شدند.

در یک خبرنامه نشر شده از سوی ارگ ریاست جمهوری آمده است که رییس جمهور غنی بروز چهارشنبه از خانواده ها و بزرگان محلی معذرت خواهی کرد.

بر اساس این خبرنامه، وی گفت: «تفاوت میان تبهکاران با یک حکومت مشروع اینست که حکومت مشروع به خاطر اشتباهات که مرتکب می شود، معذرت خواهی می کند.»

وی تعهد کرد که حکومت به این فامیل ها غرامت خواهد پرداخت و برای یادبود قربانیان این حادثه یک منار و در این ساحه یک مسجد را اعمار خواهد کرد.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج