|

رییس جمهور غنی و جنرال آمریکایی از طالبان خواستند در ماه رمضان خواستار صلح باشند

سلام تایمز

کابل -- اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و جنرال جان نیکلسون قوماندان مأموریت حمایت قاطع ناتو پیغام های جداگانهء ویدیویی را نشر کردند و در آنها از طالبان خواسته اند تا در ماه مبارک رمضان صلح را قبول کنند.

ماه رمضان در افغانستان پنجشنبه (۲۷ ثور) آغاز شد.

رییس جمهور غنی در یک پیام ویدیویی که چهارشنبه (۲۶ ثور)‌ در فیسبوک نشر شد از طالبان و سایر جنگجویان خواست تا به ماه مبارک رمضان احترام بگذارند و از خشونت پرهیز کنند.

نیکلسون نیز در یک ویدیوی که پنجشنبه منتشر شد بار دیگر از طالبان خواست تا پیشنهاد رییس جمهور غنی برای انجام مذاکرات صلح را قبول کنند.

بنا به یک خبرنامه مطبوعاتی ناتو، وی گفت: «در این ماه مبارک رمضان ما همه طالبان مسلح را تشویق می کنیم تا برای داشتن آینده بهتر برای فرزندان و مردم شریف این ملت بزرگ، پیشنهاد عالی‌جناب رئیس جمهوری اسلامی افغانستان را اجابت کرده و با مذاکرات صلح یکجا شوند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 1

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج