|

کمیسیون انتخابات افغانستان مهلت ثبت نام رای دهنده گان را تمدید کرد

خبرگزاری فرانسه

کابل -- مقامات مسؤول جمعه (۲۱ ثور) گفتند که مهلت شهروندان افغانستان برای ثبت نام جهت راه دادن در انتخابات پارلمانی ۲۸ میزان تمدید شده است.

ثبت نام در انتخابات پارلمان و شورا های ولسوالی که مدت ها به تاخیر افتاده بود، بتاریخ ۲۵ حمل آغاز شد و مطابق برنامه قرار بود اواخر جوزا خاتمه یابد.

یک سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفت که تا روز پنجشنبه (۲۰ ثور) فقط بیش از ۱.۵ ملیون بزرگسال برای انتخابات ثبت نام کرده اند که این فیصدی بسیار ناچیز از مجموع ۱۴ ملیون نفری است که انتظار می رود طی این پروسهء دو ماهه ثبت نام کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با نشر یک خبرنامه بدون ذکر دلیل این تصمیم گفت: «کمیسیون انتخابات افغانستان پروسه ثبت نام جهت رای دادن در انتخابات را یک ماه دیگر تمدید کرده است.»

در همین حال، این کمیسیون اعلام کرد که رای دهنده گان حالا می توانند از یک نسخه کاپی از تذکره شان جهت ثبت نام استفاده کنند.

ناظران ابراز نگرانی کردند که برچسب نصب شده بر روی تذکره های راه دهنده گان در زمان ثبت نام می تواند آنها را در ولسوالی ناآرام در معرض خطر جنگجویان قرار دهد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت که مقامات اکنون این برچسب را روی کاپی تذکره میزنند، اما رای دهنده گان همچنان باید تذکره اصلی شان را برای رای دادن با خود بیاورند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

Ca mobile no 2

دیدگاه

* نشان دهندۀ فیلد اجباری است
Captcha

مرکز توجه


یک مرد جوان افغان بتاریخ ۱۱ ثور در مرکز ثبت نام رای دهنده گان در کابل جهت شرکت در انتخابات پارلمانی آینده که قرار است ۲۸ میزان برگزار شود، ثبت نام می کند. [نجیب الله]

افغان ها منحیث یک 'وظیفهء ملی' برای رای دادن در انتخابات ثبت نام کرده و با حملات تروریستی مقابله میکنند

مقامات افغان می گویند که انتخابات یگانه راه «آزادی» افغانستان از جنگ است. آنها بار دیگر از طالبان خواسته اند تا بجای یک برخورد خشونت بار برای تغییر به یک رویکرد سیاسی دست بزنند.

نظرسنجی

به نظر شما ثبت نام افغان ها و رای دادن آنها در انتخابات آینده مجلس تا چه اندازه مهم است؟

مشاهدۀ نتایج