کشته شدن 72 شبه نظامی و 23 پرسنل امنیتی در افغانستان

گزارش کارکنان

کابل - طی نبردهای اخیر در افغانستان حداقل 72 شبه نظامی و 23 پرسنل امنیتی، به شمول یک رئیس پولیس ولسوالی، کشته شدند.

به گزارش خامه پرس وزارت دفاع افغانستان با انتشار بیانیه ای در تاریخ 11 اسد اعلام کرد که قوای امنیتی افغانستان طی مدت 24 ساعت حداقل 68 شبه نظامی را در نقاط مختلف این کشور به هلاکت رساندند. در همین حال بیست و یک نفر از پرسنل امنیتی هم کشته شدند.

به گزارش طلوع نیوز مقامات دولتی در تاریخ 11 اسد اعلام کردند که طی چهار روز درگیری در ولسوالی نادعلی ولایت هلمند حداقل 24 شبه نظامی، به شمول دو قوماندان اصلی طالبان و چهار تن از قوای دولتی، کشته شدند. حیات الله حیات، والی هلمند، در تاریخ 11 اسد اعلام کرد که قوای تقویتی به نادعلی اعزام شده اند.

البته ممکن است بعضی از آن 24 شبه نظامی و 4 پرسنل امنیتی کشته شده در هلمند در آمار مجموع کشته شدگان در نقاط مختلف کشور که در تاریخ 11 اسد توسط وزارت دفاع اعلام شد، لحاظ شده باشد.

به گزارش خبرگزاری پژواک افغان در همین حال عبدالله معصومی، رئیس اداری ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب، در تاریخ 12 اسد گفت که بر اثر انفجار یک بمب کنارجاده ای در این ولسوالی دکرمن سخی‌داد عثمانی، رئیس پولیس این ولسوالی، به همراه راننده او کشته شدند.

معصومی گفت که وقتی عثمانی در مسیر خود برای سرکشی به پوسته های امنیتی که مورد حملۀ طالبان واقع شده بودند، در حال حرکت بود موتر وی با یک ماین کنارجاده ای برخورد کرد. او افزود که طی درگیری مسلحانه ای که بعد از این واقعه روی داد چهار شبه نظامی کشته شدند.

خامه پرس در تاریخ 12 اسد گزارش داد که پرسنل ریاست عمومی امنیت ملی (ان دی اس) اخیرا شش فرد مظنون به عضویت در طالبان را که متهم به طرح نقشه جهت اجرای یک حملۀ عمومی به مهترلام، واقع در ولایت لغمان، بودند دستگیر کردند. محل دستگیری این افراد اعلام نشده است.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه
شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500