کشته شدن 5 شبه نظامی و تسلیم شدن 11 نفر دیگر در افغانستان

گزارش کارکنان

کابل -- مقامات رسمی اعلام کردند که اخیراً در ولایات مختلف افغانستان حداقل پنج شبه نظامی افغان کشته، 11 نفر دیگر تسلیم، و 10 تن دیگر نیز دستگیر شدند.

به گزارش طلوع نیوز، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در تاریخ 23 عقرب گفت که قوای امنیتی افغانستان اخیراً پنج عضو «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) را در ولسوالی پچیراگام ولایت ننگرهار به هلاکت رساندند.

خامه پرس در تاریخ 24 عقرب گزارش داد که قوای امنیتی اخیراً یک موتر انباشته از 150 کیلو مواد منفجره را کشف و ضبط کردند و به این ترتیب یک پلان بمب گذاری در لشکرگاه ولایت هلمند را خنثی نمودند.

به گزارش طلوع نیوز، محفوظ الله اکبری، سخنگوی پولیس ولایت قندوز، در تاریخ 23 عقرب گفت که قوای امنیتی اخیراً یک قوماندان طالبان را به همراه شش عضو دیگر طالبان در ولایت قندوز دستگیر کردند.

خامه پرس در تاریخ 23 عقرب گزارش داد که ریاست عمومی امنیت ملی (اِن دی اس) اخیراً سه پاکستانی مظنون به کوشش جهت ملحق شدن به داعش را در اسدآباد، واقع در ولایت کنر، دستگیر کردند. در همین حال، به گزارش خبرگزاری پژواک افغان، دفتر رسانه ای والی ننگرهار با انتشار بیانیه ای در تاریخ 23 عقرب اعلام کرد که یازده شبه نظامی اخیراً از ستیزه جویی دست کشیده و در ولایت ننگرهار به پروسۀ صلح ملحق شدند.

در این بیانیه آمده است که این گروه به رهبری قاری صفت الله در چندین ولسوالی فعالیت داشت.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه

شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500