انتشار فلم ویدیوی اختطاف شدگان توسط طالبان افغان

خبرگزاری فرانسه

کابل - خبرگزاری فرانسه پنج شنبه (22 جدی) گزارش داد که یک تبعه آمریکایی و یک تبعه استرالیایی پنج ماه بعد از اختطاف شدن آنها از کابل، در یک فلم ویدیویی اختطاف شدگان طالبان نشان داده شدند.

چند مرد مسلح که اونیفورم های پولیس را بر تن کرده بودند، در تاریخ 16 اسد کوین کینگ آمریکایی و تیموتی ویکز استرالیایی، که هر دو پروفیسور در پوهنتون آمریکایی افغانستان بودند، را اختطاف کردند.

این ویدیو که مدت آن 13 دقیقه و 35 ثانیه است و روز چهارشنبه (21 جدی) نشر یافت، اولین مدرک مبنی بر حیات داشتن اختطاف شدگان متذکره محسوب می شود.

استرالیا در روز پنج شنبه (22 جدی) گفت که «مصروف مشارکت تنگاتنگ با دولت های دیگر جهت آزادسازی» تبعۀ اختطاف شده خود است؛ اما نظر به تقاضای خانواده او و همچنان نگرانی های امنیتی از ذکر جزئیات بیشتر خودداری کرد.

پوهنتون آمریکایی افغانستان که در سال 2006 افتتاح گردید و تعدادی از استادان آن از کشورهای غربی آمده اند، از طالبان تقاضا کرد تا بلافاصله آنها را رها کند.

این پوهنتون در یک اعلامیه گفت: «کوین و تیم به حیث معلم به افغانستان آمدند تا به افغانستان کمک کنند. این افراد بیگناه به هیچ کسی آسیبی نرسانده اند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه

شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500