خنثی شدن پلان حمله به ستره محکمه افغانستان و کشته شدن 50 شبه نظامی در ننگرهار

گزارش کارکنان

کابل - به گزارش رسانه ها قوای افغانستان اخیرا یک پلان تروریستی حمله به ستره محکمۀ کشور را خنثی کرده و حداقل 50 شبه نظامی را هم در ولایت ننگرهار به هلاکت رساندند.

به گزارش خامه پرس یک مقام رسمی گفت که قوای امنیتی یک زن مسلح را که سعی داشت به عالی ترین محکمۀ کشور یعنی ستره محکمه حمله کند را کشتند. این مقام رسمی گفت که آنها پیش از این که آن زن بتواند وارد مجتمع شود، او را به ضرب گلوله از پا درآوردند.

به گزارش خامه پرس عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، در تاریخ 31 سرطان گفت که طی عملیاتی که در تاریخ 30 سرطان در ولسوالی آچین ولایت ننگرهار روی داد قوای امنیتی حداقل 50 ستیزه جو، به شمول 35 عضو «دولت اسلامی عراق و شام» (داعش) و 15 عضو طالبان را به هلاکت رساندند.

دولت این ولایت با نشر بیانیه ای در تاریخ 31 سرطان اعلام کرد که ژنرال عبدالله حبیبی، وزیر دفاع، اخیرا برای مذاکراتی با مسئولان اداری و امنیتی ننگرهار در ارتباط با اجرای یک عملیات عمده ضدداعش در آن منطقه از این ولایت بازدید کرد.

به گزارش خامه پرس رئیس جمهور اشرف غنی در آخرین سفر خود به ننگرهار به قوای امنیتی دستور داده بود تا ولایات ننگرهار، کنر، و نورستان را از لوث وجود داعش تصفیه کنند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه

شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500