کشته شدن 14 نفر در حملۀ شبه نظامیان به کابل و کشته شدن 27 شبه نظامی توسط قوای امنیتی

گزارش کارکنان

کابل -- به گزارش افغانستان تایمز مقامات رسمی تأیید کردند که طی یک حملۀ شبه نظامیان به یک مراسم عزاداری عاشورا در کابل در شامگاه 20 میزان حداقل 14 نفر کشته و 43 نفر دیگر مجروح شدند.

صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله، گفت که در حالی که مردم برای عزاداری شهات امام حسین، نوۀ حضرت محمد (که درود خداوند بر او باد)، در زیارتگاه کارته سخی در نزدیکی پوهنتون کابل تجمع کرده بودند، فرد مهاجم که واسکت انتحاری و اونیفورم پولیس بر تن داشت، به طرف آنها تیراندازی کرد.

به گفتۀ یک شاهد عینی فرد مهاجم اول یک نگهبان پولیس را کشت و اسلحۀ او را گفت و سپس به سوی جمعیت تیراندازی کرد. صدیقی گفت که یک فرد مهاجم نیز به ضرب گلوله کشته شد.

سرحدی زواک، سخنگوی والی لغمان، به خبرگزاری پژواک افغان گفت که در همین حال طی یک درگیری که در پی حملۀ شبه نظامیان به پوسته های امنیتی میدانی، حرمل، و بی بی حجیری، در تاریخ 20 میزان در ولایت لغمان روی داد، سه قوماندان طالبان کشته شدند.

زواک گفت که در این درگیری یک عضو پولیس محلی افغانستان کشته و سه تن دیگر مجرح شدند.

همچنان بر اثر اصابت دو گلولۀ خمپاره به یک خانه در جریان درگیری حداقل 10 فرد ملکی که اغلب آنها اطفال بودند، مجروح شدند.

جګړن امیر محمد، سخنگوی قول اردوی 205 اتل، در تاریخ 20 میزان به خبرگزاری پژواک افغان گفت که قوای امنیتی در جریان عملیات «شفق-95» در ولایات قندهار، اروزگان، و زابل حداقل 24 شبه نظامی را به هلاکت رساندند.

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه
* نشان دهندۀ فیلد اجباری است شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها 1500 کاراکتر باقی مانده است (حداکثر 1500 کاراکتر)