تروریسم

آموزش و تجهیزات بهتر توان ارتش افغانستان در میدان نبرد را افزایش می دهد

نوشتۀ عزازالله

نیروهای ارتش ملی افغانستان دوره های آموزشی پیشرفته ای را در ماه مه در ولایت بلخ پشت سر می گذارند. [عزازالله]

نیروهای ارتش ملی افغانستان دوره های آموزشی پیشرفته ای را در ماه مه در ولایت بلخ پشت سر می گذارند. [عزازالله]

کابل -- ژنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، به آسیای میانه آنلاین گفت که نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان (اِی اِن دی اس اف) با مجموعه موفقیت های اخیری که در میدان های نبرد کسب کرده اند، امید را به کشور باز می گردانند.

وی گفت که ارتش ملی افغانستان (اِی اِن اِی) که همچنان از جامعۀ جهانی کمک های آموزشی و تجهیزاتی دریافت می کند، امسال به چندین فقره موفقیت دست یافته است.

وزیری گفت: «نیروهای به خوبی آموزش و دیده و به خوبی تجهیز شدۀ نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان در حال شکست دادن دشمنان صلح در نقاط مختلف افغانستان هستند. موفقیت نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان در شمال کشور گواهی بر آموزش مداوم سپاه 209 شاهین ارتش ملی افغانستان است.»

در یکی از این درگیری ها این نیروها دست کم 20 شبه نظامی را در تاریخ 29 مه در شمال افغانستان به هلاکت رساندند. بنا بر اعلام سپاه 209 شاهین این عملیات در ولایات سر پل و بغلان صورت پذیرفتند.

وزیری گفت که نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان نشان خواهند داد که آنها قادر به پاکسازی افغانستان از وجود دشمنان خود هستند.

او اظهار داشت: «ما به قهرمانانمان می بالیم و همۀ ملت پشتیبانی آنها هستند.»

سرتیپ عبدالحمید جمید، فرمانده سپاه 209، به آسیای میانه آنلاین گفت که تمرین های هماهنگ شدۀ مشترک بخشی از آموزشی است که نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان دریافت می کنند.

حمید گفت که دشمنان صلح می دانند که پایان کارشان نزدیک است و افزود: «آنها یارای رویارویی با قهرمانان ما در میدان جنگ را ندارند.»

او گفت: «مربیان ارتش ملی افغانستان به خاطر دریافت آموزش های مداوم سوی جامعۀ بین المللی ... با اعتماد به نفس فراوان سربازان را آموزش می دهد.» وی افزود که این گونه آموزش ها توانایی نیروها را به شدت افزایش داده است.

«حقیقت آشکار می شود. ما پیروز خواهیم شد.»

رحیم خان، یک افسر ارتش ملی افغانستان که درجۀ خود را اعلام نکرد، از بابت مهارت ها و تجربیاتی از زمان پیوستن به ارتش ملی افغانستان در سال 2009 تاکنون کسب کرده است، ابراز غرور و امتنان کرد.

وی به آسیای میانه آنلاین گفت: «من از مربیان خارجی و افغان خود در چند سال گذشته آموزش های ارزشمندی را دریافت کردم. مربیان افغان ما علاوه بر آموزش های نظامی کلاس های مذهبی، اخلاق، و سوادآموزی را نیز برگزار کردند.»

او اظهار داشت: «همۀ ما می دانیم که به خوبی مجهز و تعلیم دیده هستیم. ما می دانیم که برای هدف درستی مبارزه می کنیم ... حقیقت آشکار می شود. ما پیروز خواهیم شد.»

ذبیح الله، یک سرباز افغان دیگر، از بابت آموزش هایی که دیده بود، ابراز سربلندی و سپاسگزاری کرد.

او گفت که این مربیان بهترین آموزش ها را به این نیروها دادند و موضوعات اجتماعی و اسلامی و راه های دفاع از کشور را به آنها آموزش دادند.

نعید کریمی، یک کهنه سرباز نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان از منطقۀ شمال، به آسیای میانه آنلاین گفت که درصد بلوغ عملیاتی این نیروها در عملیات های اخیر بیانگر توانایی ها و تجربۀ آنها بوده است.

او گفت: «من می توانم ببینم که نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان در مسیر پیروزی قرار گرفته اند. تاکیتیک ها و عملیات های آنها ... گواه آموزش پیشرفته ای است که آنها از جامعۀ بین المللی دریافت می کنند. من یقین دارم که آنها دشمنان صلح را ریشه کن خواهند کرد.»

او گفت که جوامع محلی حمایت فزاینده ای را از نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان به نمایش می گذارند که این نشانه ای از حرفه ای گری این نیروها است.

یکی از ساکنان کابل به نام شیرشاه نیز به همین اندازه مثبت به قضیه نگاه کرده و گفت که او از بابت توانایی های نیروهای دفاع و امنیت ملی افغانستان خرسند است.

وی اظهار داشت که علمای دینی اکنون افغان ها را تشویق می کنند تا پسران و دختران خود را برای پیوستن به ارتش ملی افغانستان راهی کنند.

او افزود: «این سربازان بر اساس آموزه های دینی عمل کرده و تمرین های مختلفی از جمله تخلیۀ بیماران از محل را انجام می دهند.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه

شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500