امنیت

مشاوران نیروهای ائتلاف در خط مقدم به سربازان افغان روحیه حیاتی خواهند بخشید

خبرگزاری فرانسه

image

یک مشاور از نیرو های دریایی ایالات متحده بتاریخ ۲۶ اسد ۱۳۹۶ در کمپ شورابک افغانستان روش های درست فیر کردن را به سربازان اردوی ملی افغانستان تعلیم می دهد تا قابلیت های رزمی و مرگ آوری یک کندک پیاده نظام که یک واحد نظامی از سربازان افغان است را تقویت کند. [عکس از ضابط لوکاس هاپکینز از تفنگداران دریایی ایالات متحده]

کابل -- یک فرقه از سربازان کارکشته ایالات متحده در روزهای اخیر وارد افغانستان شده اند و ماموریت دارند تا نوع تازه ای از تعلیمات -- و هم انگیزه -- را به همقطاران افغان خود فراهم کنند.

اکثر نیروهای فرقهء اول امداد نیروهای امنیتی چندین بار به عملیات رزمی در افغاستان اعزام شده اند، تا حدودی پشتو یا دری می دانند و -- بعد از پشت سر گذاشتن تعلیمات مخصوص -- حالا داوطلب بازگشته اند.

این واحد در ماه میزان گذشته تشکیل و بتاریخ ۱۹ دلو فعال شد.

تام گرسبک،‌ جگرن نیروی های دریایی و سخنگوی ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان، به خبرگزاری فرانسه گفت: «آنها به این خاطر می آیند که نسبت به این ماموریت شور و اشتیاق دارند.»

image

سربازن اردوی ملی افغانستان بتاریخ ۲۵ میزان گذشته در مرکز نظامی کابل رژه می روند تا تعلیمات رزمی شان را به نمایش بگذارند. [شاه مری/ خبرگزاری فرانسه]

وزارت دفاع ایالات متحده برای چندین دهه مصروف تعلیم نیروهای شرکای خود در در گیری های مختلف بوده است و این رویکرد در سال های اخیر با موفقیت های نیروهای محلی علیه «دولت اسلامی» (داعش) ادامه داشته است.

شرکا در خطوط مقدم

آنچه فرقهء اول امداد نیروهای امنیتی را از سایر قطعات حاضر در افغانستان متفاوت می کند، فقط تجربه این سربازان ایالات متحده نه، بلکه قصد آنها بر گزمه کردن در فاصله های نزدیک به خطوط مقدم درگیری بیش از آن چه سایر تعلیم دهنده گان در سال های اخیر انجام داده اند می باشد -- و این چیزی است که آنها را در معرض خطر بزرگ تر قرار می دهد.

آنها کمک خواهند کرد تا افغان ها مهارت های متنوع، به شمول نشان زنی و تعلیمات کار با اسلحه را بهبود بخشند و همچنان متخصصین بخش صحی نظامی به همقطاران افغان شان روش های بهتر تداوی زخم های میدان نبرد را تعلیم می دهند.

و نکته مهم این که افغان ها یاد خواهند گرفت که چگونه حملات هوایی را مطالبه کنند و چگونه عملیات های تصفیه زمینی را اجرا نمایند.

گرسبک گفت: «هدف، جنگیدن برای افغان ها نه، بلکه تعلیم این سربازان سربلند است تا آنها ببینند که خودشان می توانند به تنهایی بجنگند.»‌

گروه های متشکل از ۱۰ سرباز ایالات متحده در بین یک «کندک» -- واحدهای نظامی که معمولا متشکل از حد اکثر ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر است -- جا داده شده اند و به سرتاسر افغانستان به شمول ولایت های هلمند و ننگرهار که آنجا طالبان و داعش مصروف جنگ استند، اعزام می گردند.

تعلیم نیروهای افغان توسط ناتو و نیروهای ایالات متحده عموماً توسط کماندوها انجام شده است و تمرکز آن بر واحدهای عادی نه، بلکه بر نیروهای قطعات خاص افغانستان بوده است.

تا آخر سال ۲۰۱۴ [میلادی] نیروهای ناتو بخش اعظم امنیت در افغنستان را تامین می کردند، مگر در سال ۲۰۱۵ [میلادی] بعد از بیرون رفتن نیروهای غربی از افغانستان، نیروهای افغان خودشان این وظیفه را بر دوش گرفتند.

به عقب راندن طالبان

قوماندانان ایالات متحده می گویند که فرقهء اول امداد نیروهای امنیتی، بر علاوه بلند رفتن ضرباهنگ حملات هوایی و هم یک ستراتیژی گسترده تر برای منطقه به شمول پاکستان، به افغان ها کمک خواهد کرد تا طالبان را به عقب برانند.

مسؤولین می گویند ۶۴ فیصد از جمعیت افغانستان در ساحات تحت کنترول حکومت افغانستان، ‌۱۲ فیصد دیگر در ساحات تحت کنترول طالبان و متباقی در «ساحات مورد مناقشه» زنده گی می کنند.

آنها هدف شان را افزایش جمعیت ساکن در ساحات تحت کنترول حکومت به ۸۰ فیصد ظرف مدت دو سال تعیین کرده اند.

جِم متیس، وزیر دفاع ایالات متحده اخیرا گفته است: «من نظام تعلیمی را بررسی کرده ام.»‌

«اولاً کیفیت آن نیروها از لحاظ تجربه و نفرات شان و ثانیاً از لحاظ تعلیمات شان به من اطمینان بسیار زیاد می دهد.»

آیا شما این مقاله را می پسندید؟

0 دیدگاه
شیوه نامۀ بیان دیدگاه ها * نشان دهندۀ فیلد اجباری است 1500 / 1500